Za nami festyn „Postaw na Rodzinę”

Jak co roku we wrześniu mieszkańcy Pionek bawili się na Festynie Rodzinnym odbywającym się na Ogródku Jordanowskim. Wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Postaw na Rodzinę” i finansowane z funduszy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorami imprezy byli Burmistrz Miasta Pionki Pan Robert Kowalczyk, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.

Za nami festyn "Postaw na Rodzinę"

Tegoroczny festyn choć w dość chłodnej scenerii przyciągnął tłumy. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i wspaniała zabawa. Najmłodsi chętnie korzystali ze stoiska Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, gdzie odbywało się malowanie twarzy, wyrabianie biżuterii oraz wykonywanie własnych kolorowych, bajkowych przypinek. Miejska Biblioteka Publiczna również oferowała wykonywanie kolorowych przypinek z postaciami z bajek, ale także wykonanie własnych zakładek do książek. Dużą popularnością cieszyła się akcja „Uwolnij Książkę”. Ekopionki oraz PWKC postawili na zapewnienie smacznych potraw z grilla. Fundusze z puszki trafiły do Miejskiego Przytuliska, by psy mogły w lepszych warunkach przetrwać zimę. Na placu nie zabrakło również wolontariuszy z Przytuliska, którzy spacerując pomiędzy uczestnikami zachęcali do wsparcia finansowego swoich podopiecznych.

Za nami festyn "Postaw na Rodzinę"

Skoro festyn rodzinny nie mogło zabraknąć zabawy fantowej zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Na uczestników zabawy czekały na prawdę atrakcyjne nagrody w postaci, chociaż by sprzętu AGD, czy wyposażenia sportowego. Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej urządziło degustację miodu i przygotowało słodkie upominki. W namiocie Szlachetnej Paczki można było skosztować domowych specjałów, a pieniądze uzyskane ze zbiórki trafiły do potrzebujących. Namiot Kozienickiego Parku Krajobrazowego zamienił się w warsztaty plastyczne. Każdy mógł własnoręcznie wykonać maskę leśnego zwierzaka lub papierową serwetkę nietoperza. Nie zabrakło również konkursów z wiedzy przyrodniczej. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody wręczone na scenie przy akompaniamencie gorących braw ze strony publiczności. Grupa młodzieżowych Aktywistów „Zielone Pionki – Aktywni Obywatele” zaprosiła mieszkańców do podjęcia działań ekologicznych w zakresie wykonania lub umieszczenia zbiornika na deszczówkę, kompostownika ogrodowego i balkonowego oraz założenia mini ogrodu domowego z uprawą warzyw i ziół. Uczestnicy konkursów ekologicznych otrzymali nagrody.

Za nami festyn "Postaw na Rodzinę"

Ponieważ wrzesień dobiega już prawie do końca, a wraz z nim termin na wzięcie udziału w Spisie Powszechnym  Rachmistrzynie w mobilnym punkcie dokonywały spisu. Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o konkursy i zabawy sportowe, w których udział mógł wziąć każdy uczestnik festynu niezależnie od wieku. Chętnych nie brakowało, szczególnie że temperatura nie rozpieszczała. Do aktywnej zabawy zachęcały również animatorki z Krainy Zabaw, które swoimi licznymi konkursami z nagrodami rozruszały publiczność, która oczekiwała na kolejne atrakcje na scenie.

Za nami festyn "Postaw na Rodzinę"

A na scenie działo się na prawdę wiele. Anna Molenda prowadzące całe wydarzenie zaprosiła mieszkańców na prawdziwą  ucztę talentów w wykonaniu utalentowanych mieszkańców Pionek. Na scenie wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Następnie Niepubliczne Przedszkole „Kolorowe Pudełko” zaprezentowało niesamowity występ przedszkolaków i opiekunów, gdzie oprócz energicznego tańca był również pokaz śpiewu w języku angielskim, z którym maluchy nie miały najmniejszego problemu. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 reprezentowana była przez utalentowane wokalnie uczennice, które wykonały piękne utwory dla zgromadzonej publiczności. Przedszkolaki z oddziału zerówkowego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 wprowadzili publiczność w wesoły nastrój swoimi tańcami. Następnie na scenie wystąpili uczniowie klas drugich i trzecich tej szkoły.

Za nami festyn "Postaw na Rodzinę"

Społeczne Ognisko Muzyczne swoim repertuarem rozśpiewało niemalże cała publiczność. Szkoła Muzyczna zapewniła widowni wspaniałą zabawę. Swoimi utworami przeniosła wszystkich w gorące klimaty. Zespół Cygański z Kozienic również zaprezentował gorące rytmy.

Za nami festyn "Postaw na Rodzinę"

Do łez rozbawili publiczność w każdym wieku Panowie z Kabaretu „Paka”, prezentując swoje skecze.

Za nami festyn "Postaw na Rodzinę"

Gwiazdą wieczoru niewątpliwie był Zespół „Hit Boyz”. który ze sceny dał prawdziwy pokaz nie tylko wokalno – taneczny, ale także pirotechniczny. „Hit Boyz” zaprezentowali publiczności hity disco polo znane wszystkim od lat, takie jak „Przez Twe oczy zielone”, czy „Jesteś szalona”. Przed sceną zgromadzili się fani muzyki disco polo, ale również Ci którzy lubią się dobrze bawić pomimo niezbyt sprzyjającej pogody.