Poranek z teatrem dla najmłodszych

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza dzieci na „Poranek z teatrem dla najmłodszych” 26 maja (niedziela) o godzinie 11:00 będzie gościł u nas Teatr Kalejdoskop z przedstawieniem pt.: „TRAGICZNY BŁĄD KRÓLOWEJ PIWONII”

Brzydki i nieszczęśliwy Ropuch pragnie dostać się do cudownego ogrodu Królowej Piwoni – wierzy, że tam nawet on znajdzie piękno i szczęście. Niestety – próżna Królowa wyśmiewa brzydaka i każe mu iść precz – rozłoszczony Ropuch, aby się zemścić, otwiera na oścież bramy nieskażonego kraju Piwonii i kradnie klucz – teraz świat zewnętrzny powoli zagarnia piękną przyrodę. Przerażona królowa woła swojego sługę Trutnia – Bzyka i nakazuje mu znaleźć ratunek dla ginącej krainy.
Bzyk, podczas swych poszukiwań spotyka Motyla, panią Słonecznik i stary, mądry dąb – dzięki ich relacjom dowiaduje się, z jakimi problemami boryka się Pani Natura na szerokim świecie. Bram ogrodu nie uda się już zamknąć – można jedynie pracować nad poprawą sytuacji na całym świecie. Wskazówki, jak to uczynić, znajduje Bzyk w starym pergaminie i razem z dziećmi zobowiązuje się do przestrzegania reguł, które pozwolą uzdrowić przyrodę.

W spektaklu jest mowa o zasadach ochrony przyrody – powietrza, ziemi i wody.

 

Najnowsze