Grupa Teatralna

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza dzieci i młodzież  na zajęcia teatralne. W programie zajęć znajdą się między innymi: praca nad emocjami, interpretacje tekstów, doskonalenie dykcji i wyrazistości mowy, rozwijanie umiejętności świadomego korzystania z własnego głosu i mowy ciała. Przy wykorzystaniu różnych technik uczestnicy warsztatów poznają różnorodne konwencje teatralne, a także będą prezentować się przed szerszą publicznością.

Celem warsztatów jest przede wszystkim wszechstronny rozwój osobisty każdego uczestnika wraz z doskonaleniem umiejętności pracy zespołowej. W ramach zajęć istnieje też możliwość profesjonalnego przygotowania do konkursów recytatorskich.

Zajęcia prowadzi Karolina Mroczek-Łuszczyk – instruktorka teatralna MOK, laureatka i jurorka konkursów recytatorskich o zasięgu ogólnopolskim oraz filolog polski, neurologopedka i doktorantka z nauk o komunikacji społecznej i mediach.

Zapisy na zajęcia:

Tel: 603 943 388
kontakt@mok.pionki.pl

Zapraszamy młodzież w wieku od 12. roku życia na regularne zajęcia teatralne, które odbywają się w każdy czwartek. Nabór do grupy trwa przez cały wrzesień 2023.

Teatr Czerwoniutkie to miejsce dla każdego, kto lubi teatr i chce doskonalić swój warsztat aktorski. Uczestnicy pracują nad dykcją i wyrażaniem emocji, poszerzają swoje umiejętności aktorskie oraz rozwijają kreatywność. Celem zajęć jest przede wszystkim wszechstronny rozwój osobisty każdego uczestnika oraz doskonalenie umiejętności pracy zespołowej. Teatr Czerwoniutkie ma na swoim koncie liczne sukcesy zarówno indywidualne w konkursach recytatorskich, jak
i grupowe w przeglądach teatralnych. Do najważniejszych z nich należy Grand Prix podczas tegorocznych Teatrałek Zwoleńskich.

 

Plan na rok artystyczny 2023/2024:

  • przygotowanie spektaklu (co najmniej 1 premiera w roku artystycznym),
  • wyjazdy na konkursy i przeglądy teatralne (co najmniej 2 w roku artystycznym),
  • wyjazdy do teatru (co najmniej 2 w roku artystycznym),
  • przygotowanie do konkursów recytatorskich (zajęcia indywidualne).

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 11 lat na zajęcia teatralne.

Zajęcia w trybie: 2 spotkania/ miesiąc/ 2,5h.
Termin zajęć: czwartki godz. 14:30- 17:00.

W ramach zajęć teatralnych:

  • przygotowanie oprawy artystycznej wydarzeń MOK,
  • wyjazdy na konkursy i przeglądy teatralne (co najmniej 2 w roku artystycznym),
  • wyjazdy do teatru (co najmniej 1 w roku artystycznym),
  • przygotowanie do konkursów recytatorskich (zajęcia indywidualne).

W programie zajęć teatralnych znajdują się między innymi: praca nad emocjami, interpretacje tekstów, doskonalenie dykcji i wyrazistości mowy, rozwijanie umiejętności świadomego korzystania z własnego głosu i mowy ciała. Przy wykorzystaniu różnych technik uczestnicy warsztatów poznają różnorodne konwencje teatralne, a także będą prezentować się przed szerszą publicznością.

 

Pliki do pobrania

Najnowsze