Drugi tydzień zajęć wakacyjnych w MOK

MOK 2022

Za nami drugi tydzień zajęć wakacyjnych dla dzieci w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach.

Nowa grupa dzieci uczestniczyła w pieszych wycieczkach do Izby Czarnej Płyty oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach. Podczas wizyty w straży pożarnej dzieci oglądały sprzęt wykorzystywany podczas akcji gaśniczych oraz poznały zasady bezpiecznego wypoczynku. W Izbie Czarnej Płyty odkrywały lokalną historię i projektowały okładki płyt inspirując się muzyką płynącą z gramofonu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach zabrała uczestników warsztatów w świat Harrego Pottera. Sala MOK zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Dzieci zostały przydzielone do domów przez Tiarę przydziału, robiły własne różdżki i wymyślały zaklęcia. Był również bal w Hogwarcie, na który zakradła się „zła wiedźma”, która zamieniała uczniów w kamień. Na lekcji eliksirów robione były wulkany z magicznych składników, a w czasie zajęć opieki nad magicznymi stworzeniami ozdabiano smocze jajka. Zorganizowana była także gra w Quidditch’a ulubioną grę Harrego Pottera, a na koniec wszyscy dostali zaświadczenia o ukończeniu kursu magii.

Podczas zajęć teatralnych doskonalono: wymowę, ruch, koordynację, umiejętność improwizacji i wyrażanie emocji. Uczestniczki sekcji teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały dzieciom bajkę pt. "Czerwoniutkie" o walce dobra ze złem. Wspaniałym zakończeniem zajęć były scenki teatralne przygotowane w grupach. Wielu z nich po raz pierwszy występowało na naszej scenie.

Czas urozmaicały tez zajęcia taneczne i zabawy ruchowe, które doskonale zintegrowały grupę. Dzieci rozwijały swoje umiejętności taneczne, pracowały nad poczucie rytmu i rozwijały pamięć ruchową.

Podczas zajęć plastycznych dzieci przygotowywały prace używając różnorodnych materiałów i technik. Wykonywano piękne prace z użyciem kredek, farb, plasteliny.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach dziękuję za pomoc Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach oraz Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach.

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, informacje o zapisach na stronie www.mok.pionki.pl

Zobacz także

IX Lew do Panny

IX Lew do Panny

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Pilnie potrzebna krew - 08.08.2022

Pilnie potrzebna krew - 08.08.2022

Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK

Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK