Wyniki konkursu plastycznego “ECO-kreacja” 2024

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Eco – kreacja” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było: kształtowanie przyjaznych postaw wobec środowiska przyrodniczego, propagowanie działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swoim mieście i najbliższym otoczeniu, zwiększenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, uświadomienie jak bardzo istotny jest problem segregacji odpadów oraz jak zapobiegać ich powstawaniu.

Tematem tegorocznej edycji konkursy był ulubiony „ECO – bohater z bajki”, który polegał na wykonaniu prac plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych i pokazaniu uczestnikom możliwość powtórnego wykorzystania tzw. „śmieci” w kreatywny sposób.

Komisja konkursowa oceniając prace wzięła pod uwagę bogactwo wykorzystania surowców wtórnych, pomysłowość oraz estetykę pracy.

Jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia następującym osobom w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I – rocznik 2017 – 2015

• nagroda – Barbara Karaś – Czulec
  • nagroda – Martyna Sokalska
  • wyróżnienie – Emilia Gacka

Kategoria II – rocznik 2014 – 2015

• nagroda – Zuzanna Rudnicka
  • nagroda – Nikola Mazur
  • nagroda – Anna Stankiewicz
  • wyróżnienie – Marlena Miękus
  • wyróżnienie – Szymon Tomczyk

Kategoria III  – rocznik 2011 – 2010

• nagroda – Miłosz Modelewski
  • nagroda – Aleksandra Rutka
  • wyróżnienie – Jakub Mróz

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom  za zaangażowanie, poświęcony czas na wykonanie pracy oraz kreatywność.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach

Współorganizator: Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego.