Relacja z wycieczki Seniorów do Białegostoku i okolic

W dniach 23 – 24 maja odbyła się wycieczka do Białegostoku i okolic, w której uczestniczyło 43 seniorów z naszego miasta. Organizatorem wycieczki był Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.

Podczas wycieczki poznane zostały walory przyrodnicze i kulturowe północno – wschodniej Polski. Program był bogaty i przewidywał liczne atrakcje.

Relacja z wycieczki Seniorów do Białegostoku i okolic

Pierwszego dnia  seniorzy udali się do Białegostoku – stolicy Podlasia, gdzie zwiedzili Plac Branickich z XVIII wieku. To jedna z najcenniejszych i najbardziej reprezentacyjnych rezydencji w Polsce. Kolejnym punktem programu był spacer po Starym Mieście, gdzie była możliwość zobaczenia pięknych kamienic i zabytkowych budynków. Następnie grupa podziwiała Ratusz i Kościół farny w centrum Białegostoku, które wspaniale wpisują się w historyczny krajobraz miasta. Na koniec uczestnicy odwiedzili Podlaski Ogród Ziołowy, w którym znajdują się rośliny zielarskie, lecznicze i barwierskie występujące na Podlasiu i w Polsce, jak również w innych zakątkach świata.

Relacja z wycieczki Seniorów do Białegostoku i okolic

Drugiego dnia grupa udała do Supraśla, gdzie zwiedziła: Pałac Buchholtzów, Domy Tkaczy, Kościół Poewangelicki, ponadto odwiedzili Klasztor Zwiastowania NMP z piękną sztuką sakralną. Następnie udali się do Sanktuarium i Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, który składa się z kaplicy, groty, wzgórza krzyży oraz cudownego źródełka. Ostatnim punktem wycieczki był  Meczet w Kruszynianach, który uznawany jest za najstarszy muzułmański obiekt w granicach Polski,

Dziękujemy uczestnikom wyjazdu, cieszymy się że dopisała nam pogoda i zrealizowaliśmy tak bogaty program zwiedzania.