Relacja z festynu „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia”

Jak co roku w połowie września odbył się  festyn rodzinny, który ma na celu łączyć pokolenia. Wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia”. Tegoroczny festyn został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Obchody 90-lecia nadania miastu nazwy Pionki”. Organizatorami imprezy byli Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radni Miasta Pionki, Rada Seniorów Miasta Pionki oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.

Zabawa na Ogródku Jordanowskim rozpoczęła się o godz. 15:00. Pomimo dość chłodnej aury festyn przyciągnął tłumy. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i wspaniała zabawa. Najmłodsi chętnie korzystali ze stoiska Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, gdzie odbywało się malowanie twarzy. Z barwnego  i niezwykle wesołego namiotu wychodziły motylki, kotki, królewny, kwiatki i super-bohaterowie znani z animowanych bajek.

Relacja z festynu "Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia"

Dzieci mogły również skorzystać z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach i wziąć udział w zabawach z książką i bajkowymi bohaterami. Podczas festynu na terenie Ogródka wolontariusze z Przytuliska ekoPionki zbierali do puszek pieniądze, które zostaną przeznaczone dna wsparcie opieki nad bezpańskimi zwierzętami. Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o konkursy i zabawy sportowe, w których udział mógł wziąć każdy uczestnik festynu niezależnie od wieku. Nadleśnictwo Kozienice przygotowało dla najmłodszych quiz ekologiczny z atrakcyjnymi nagrodami. Nie mogło zabraknąć zabawy fantowej zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, każdy los wygrywał a nagrody cieszyły zarówno młodszych jak i starszych.

Relacja z festynu "Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia"

Na stoisku Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej można było skosztować różnych rodzajów miodów a także wziąć udział w warsztatach czy konkursach. Jak co roku w festynie wzięli udział wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy za symboliczny wrzut do puszki oferowali domowe słodkości. Pieniądze uzyskane ze zbiórki zostały przekazane dla potrzebujących. Na wszystkich, którym jesienny chłód dał się we znaki czekały gorące napoje oraz ciasta przygotowane przez seniorów ze Stowarzyszenia „Złota Jesień”.

Relacja z festynu "Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia"

Poznaliśmy również laureatów konkursu na najlepszą słodkość regionalną „Pionkowiankę”, konkursu plastycznego „Moje miasto a w nim” oraz quizu „Ciekawa historia Pionek”. Na scenie wystąpiło Stowarzyszenia Seniorów „Kontrast” z Pionek, którzy zaśpiewali znane wszystkim piosenki biesiadne. Publiczność rozśmieszył znany i lubiany kabareciarz Stan Tutaj, który wcielał się w różne postacie od znanych piosenkarzy, po aktualnych polityków. Zespół The Postman, przeniósł publiczność w lata 60 – te, zaśpiewali znane i lubiane hity The Beatles oraz Czerwonych Gitar.

Relacja z festynu "Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia"

Podczas festynu każdy uczestnik pod namiotem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach mógł odebrać bezpłatny kupon. Upoważniał on do wzięcia udziału w zabawie, głównymi nagrodami były rowery marki Kross ufundowane przez firmę Soudal, jednego z największych pracodawców na terenie Pionek oraz inwestorów w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej. Losowanie nagród odbyło się na scenie, a zwycięzcą nagrody przekazał Burmistrz Robert Kowalczyk, Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska oraz Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Baghdan Tosza.

Relacja z festynu "Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia"

Festyn zakończył koncert zespołu Spike Disco, który rozgrzał zgromadzoną publiczność muzyką hip hop’u i disco polo. Przed sceną zgromadzili się fani muzyki disco polo, ale również Ci którzy lubią się dobrze bawić pomimo niezbyt sprzyjającej pogody.