Gościnnie w KDK z okazji 100. urodzin Bogusława Klimczuka

Podczas obchodów Dni Patrona w Kozienickim Domu Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, przygotował stoisko edukacyjne pod nazwą Czarna płyta.

Można tam było zobaczyć płyty winylowe oraz dawny sprzęt grający (wiekowe już gramofony czy magnetofon studyjny). Na stoisku można było dowiedzieć się jak wygląda produkcja płyt winylowych i obejrzeć rożne ich rodzaje. Film o Izbie Czarnej Płyty znajdującej się w budynku Kasyna w Pionkach również cieszył się dużym zainteresowaniem.

Nie zabrakło oczywiście możliwości posłuchania starych przebojów z czarnego krążka, w tym piosenek autorstwa Bogusława Klimczuka patrona Kozienickiej placówki.

O magii starych płyt opowiadali instruktorzy MOK: Marcin Góralski i Andrzej Tomczyk.