Formatowanie 21, czyli spotkanie różnych sztuk

15 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach już po raz dwudziesty pierwszy twórcy z całego powiatu radomskiego mieli możliwość zaprezentować swoje prace w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury podczas Formatowania. Podczas wernisażu można było zobaczyć tradycyjne malarstwo, rysunki, grafikę oraz grafikę komputerową.

Formatowanie 21, czyli spotkanie różnych sztuk

Przybyłych gości przywitali Marta Maciejczyk oraz Tomasz Wróblewski z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, który jest również pomysłodawcą i kuratorem. Po krótkiej historii tego przedsięwzięcia, jego inicjator Tomasz Wróblewski zaprosił wszystkich przybyłych do podziwiania wystawy.

Formatowanie to nazwa własna powiązana z Galerią Format. Pierwszą wystawą integrującą lokalnych plastyków była wystawa „Artyści Pionek 2000”. W 2001 roku kolejną  wystawę nazwano „Formatowanie”.  Działanie to odniosło wielki sukces i udowodniło jak bardzo brakowało takich wystaw w Pionkach.

Formatowanie 21, czyli spotkanie różnych sztuk

W Formatowaniu 21 wzięło udział dwudziestu sześciu artystów z powiatu radomskiego, a mianowicie: Alicja Banaszkiewicz, Wojciech Błażewski, Dorota Dąbrowska, Roman Fido, Anna Golińska, Maciej Kamieński, Elżbieta Karaś, Jolanta Kosiec, Marlena Kruk, Elżbieta Kurkowska, Andrzej Legierski, Marcin Maciejczyk, Jolanta Makowska, Tadeusz Małaczek, Anna Mirowska, Grażyna Pachocka, Piotr Pachocki, Mieczysław Piasek, Izabela Pietras, Małgorzata Sarnowicz, Iwona Warchoł, Artur Wąsowicz, Teresa Węgorzewska-Sikora, Maciej Wojciechowski, Michał Wójcicki, Tomasz Wróblewski.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Powiatu Radomskiego