Akademia Niepodległości IPN - "Tak stali się żołnierzami. Historie zapomnianych bohaterów wojny 1920 roku w filmie, książce i rysunku"

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach (budynek przy ul. Zakładowej 5) 14 czerwca  o godzinie 12:00 na spotkanie z cyklu „Akademia Niepodległości IPN” pt. "Tak stali się żołnierzami. Historie zapomnianych bohaterów wojny 1920 roku w filmie, książce i rysunku".

W trakcie spotkania odbędą się niezależne od siebie wydarzenia z red. Przemysławem Bednarczykiem w roli głównej:

- premiera filmu IPN o mjr. Józefie Mariańskim, bohaterze  z Radomia poległym w wojnie 1920 r. w Białymstoku i spotkanie z reżyserem filmu Przemysławem Bednarczykiem

- promocja książki Przemysława Bednarczyka pt. "Tak staliśmy się żołnierzami. Opowieść o znanych i nieznanych bohaterach wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919-1921", spotkanie-dyskusja z autorem książki (prowadzący prof. dr hab. Marek Wierzbicki)

- wykład Przemysława Bednarczyka pt. "Radomianie w walce o Niepodległą w okresie kształtowania granic odrodzonej Rzeczypospolitej 1918-1921"

- konkurs historyczny

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Marek Wierzbicki.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do budynku MOK-u przy ul. Zakładowej 5.