Marsz Nordic Walking Studentów UTW – relacja

12 maja  odbył się Marsz Nordic Walking Studentów UTW zorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach

W marszu uczestniczyło ok 120 osób: studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach. W wydarzeniu uczestniczyła również młodzież ze szkół średnich – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Marsz Nordic Walking Studentów UTW - relacja

Uczestników przywitała Wiceburmistrz Miasta Pionki Pani Kamila Kaczorowska i zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Pan Artur Mazur.

Marsz Nordic Walking Studentów UTW - relacja

Michał Molenda z Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeprowadził  rozgrzewkę i udzielił  informacji jak zachować prawidłową postawę podczas marszu.

Po rozgrzewce wszyscy udali się w trasę, która liczyła około 5 km i prowadziła tzw. Tomalową drogą.

Wydarzenie zakończyło się spotkaniem przy ognisku i pieczeniem kiełbasek.

Marsz Nordic Walking Studentów UTW - relacja

Marsz Nordic Walking to coroczna impreza plenerowa integrująca  pokolenia oraz  propagująca zdrowy styl życia.

Organizatorami wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pionkach, a współorganizatorami  Nadleśnictwo Kozienice i Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.