44. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” 2021 eliminacje miejski – wyniki

W dniu 30 kwietnia 2021 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje miejskie 44. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

W tym roku konkurs odbył się w formie online. Udział wzięło 16 uczniów Szkół Podstawowych, którzy przesłali nagrania swoich wystąpień w formie audio – wideo.

Jury w składzie: Zofia Rinas oraz Karolina Łuszczyk – oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny oraz wymowę.

Jury zdecydowało, że do eliminacji powiatowych przechodzą następujące osoby:

• Maria Leśniewska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Suskowoli
  • Lena Wąsik – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Pionkach
  • Filip Pyrka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej
  • Jakub Stępień – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Pionkach
  • Natalia Molendowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Pionkach

Jury docenia ogromny wkład pracy i zaangażowanie w krzewienie kultury słowa, dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie  i przygotowanie dzieci do eliminacji miejskich w wyjątkowo trudnych warunkach pandemicznych, gdzie bezpośredni kontakt zastąpiło nagranie.

Jury nie brało pod uwagę jakości technicznej przesłanych materiałów, skupiając się w swojej ocenie wyłącznie na walorach wykonawczych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszej pracy ze słowem literackim.

Eliminacje powiatowe – również w formie online.