Za nami trzeci tydzień wakacji

Minął kolejny tydzień wakacyjnych zajęć z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach. Dla uczestników ten tydzień był pełen niespodzianek i dobrej zabawy.

Dzieci w ramach wakacyjnych zajęć miały okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach. Podczas spotkania mundurowi tłumaczyli najmłodszym, jak należy zachować się w sytuacji różnych zagrożeń. Strażacy przypomnieli numery telefonów alarmowych oraz omówili zasady prawidłowego wzywania pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja udzielania pierwszej pomocy. Była to też doskonała okazja do prezentacji wozu strażackiego oraz sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie, zadając liczne pytania i opowiadając o różnych zdarzeniach dotyczących zagrożeń, z jakimi można się spotkać na co dzień. Warsztaty strażackie zakończone były konkursem. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Za nami trzeci tydzień wakacji

Na warsztatach muzycznych dzieci poznawały podstawy poprawnego śpiewu. Były ćwiczenia oddechowe, emisyjne i artykulacyjne. Każdy uczestnik zajęć uczył się wybranej przez siebie piosenki, którą prezentował na koniec warsztatów.

Za nami trzeci tydzień wakacji

Odbyło się również spotkanie „W sercu ula”, która prowadzili pszczelarze ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej. Na spotkaniu dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarskie. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom o życiu pszczół, zapoznali z ich podziałem, a także z pracą, którą muszą wykonać w ulu. Przedstawili również zdrowotne właściwości miodu, propolisu i pyłku kwiatowego. Na koniec zajęć każdy z uczestników miał możliwość wykonania własnej świecy z węzy pszczelarskiej.

Za nami trzeci tydzień wakacji

Nie zabrakło sportowych zabaw na świeżym powietrzu, licznych konkursów i zawodów.

Za nami trzeci tydzień wakacji

Tydzień zakończył się warsztatów kreatywnymi, podczas których uczestnicy zajęć wykonali papierowe pióra. Z przygotowanych piór dzieci wykonały indiańskie pióropusze  oraz piękne dekoracje na ścianę w pokoju.

Za nami trzeci tydzień wakacji

Kolejne wakacyjne zajęcia z Miejskim Ośrodkiem Kultury rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek.