Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK

Wakacje już prawie na półmetku, ale my absolutnie nie zwalniamy tempa! Za nami kolejne zajęcia wakacyjne z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach.

Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK

Kolejna grupa dzieci uczestniczyła w pieszych wycieczkach do Czytelni Plenerowej na „Błoniach” oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach. Podczas wizyty w straży pożarnej dzieci zapoznały się z zawodem strażaka, jak również miały możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego podczas akcji gaśniczych. W Czytelni Plenerowej odbyły się natomiast zajęcia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach, na których uczestnicy wykonywali własne łapacze snów oraz brali udział w grach i zabawach ruchowych z książką.

Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK

Z dużym zainteresowaniem spotkała się wizyta w Izbie Czarnej Płyty. Dziś to nośnik, który po wielu latach przeżywa swój renesans i jest nierozerwalnie związany z historią naszego miasta. W czasie zwiedzania dzieci obejrzały prasę do tłoczenia płyt, stare oraz bardziej współczesne gramofony, a także wiele innych eksponatów związanych z winylami.

Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK

Czas urozmaicały tez zajęcia taneczne, na których dzieci pracowały nad poczucie rytmu i rozwijały pamięć ruchową.

Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK

Inspiracją zajęć teatralnych była bajka o Czerwonym Kapturku. Dzieci wcielały się w role groźnego wilka, odważnego Myśliwego oraz uroczego Czerwonego Kapturka. Podczas ćwiczeń przełamywały bariery w wystąpieniach przed grupą, rozwijały swoją wyobraźnię oraz umiejętność prawidłowego mówienia.

Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK

Podczas zajęć plastycznych dzieci przygotowywały prace używając różnorodnych materiałów i technik. Wykonywano piękne prace z użyciem kredek, farb, plasteliny.

Za nami kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK

Nie zabrakło również zajęć przyrodniczych poprowadzonych przez pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Edukacja ekologiczna była połączona z zajęciami kreatywnymi. Tematem minionych zajęć był podwodny świat, podczas których dzieci dowiedziały się o zwierzętach mieszkających w jeziorach i rzekach. Jak również przeprowadzali eksperymenty.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach dziękuję za pomoc Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach, Kozienickiemu Parku Krajobrazowemu w Pionkach oraz Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach.