Za nami 32. Finał WOŚP w Pionkach. Rekord pobity, w puszkach blisko 51 tys. zł

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbył się 28 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, który od samego początku włączył się w tą szlachetną inicjatywę i 32 lat gra z Jurkiem Owsiakiem.

Dzięki mieszkańcom do puszek i poprzez licytację trafiło 50 923,77 zł.  to absolutny rekord pionkowskiego sztabu, gdyż w ubiegłym 2023 roku Pionkowski sztab zebrał 32 907,78 zł. Padł również rekord wśród wolontariuszy, najlepsza wolontariuszka zebrała ponad 6 000 zł

Jak co roku 20 wolontariuszy z charakterystycznymi identyfikatorami, puszkami oraz czerwonymi serduszkami, wyszło na ulice naszego miasta, aby zbierać pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

W budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach  nie brakowało atrakcji dla dzieci, jak również dla dorosłych. W trakcie trwania finału można było zakupić pyszne przekąski oraz spróbować wyśmienitej  kawy w Kawiarence WOŚP, a także spróbować swojego szczęścia w zabawie fantowej. Przy stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach można było samodzielnie wykonać własne przypinki lub zrobić magnes oraz wziąć udział w akcji uwolnij książkę – wesprzyj WOŚP. Szlachetna Paczka przygotowała stoisko z kolorowankami, książeczkami, puzzlami oraz maskotkami.

Tegoroczny 32. Finał WOŚP rozpoczął się przedstawieniem teatralnym dla najmłodszych pt. „O Kruszynce – cyrkowej słonicy”.  Następnie wystąpiła Orkiestra Dęta „Boni Angeli”, czyli „Dobre Anioły”, która jest młodzieżowym zespołem muzyków z Jedlni i okolicznych miejscowości w gminie Pionki. Obecnie działa pod batutą pana Tomasza Chwalińskiego, a prezesem Orkiestry jest pani Anna Drózd. Jej istnienie to alternatywa możliwości realizacji swoich pasji dla dzieci i młodzieży interesujących się muzyką.

Po koncercie odbył się blok taneczny. Jako pierwsza zaprezentowała się najmłodsza sekcja hip hop Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, której instruktorem jest Pani Kamila Ochwat. Następnie kolejny pokaz wykonał Klub Tańca Boogie Woogie z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, podczas którego zobaczyliśmy trzy grupy:  para seniorska Boogie Woogie, Formacja Cheerleaders, oraz Formacja dziecięca Boogie Woogie. Trenerem klubu jest Pani Lidia Żuchowska.

Na koniec bloku tanecznego zaprezentowała się spontaniczna grupa taneczna Roztańczone, która swoim tańcem rozgrzała całą publiczność.

W przerwie między przygotowanymi atrakcjami odbyła się licytacja, podczas której oprócz tradycyjnych gadżetów WOŚP można było wylicytować m.in. Voucher na 2 dniowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Senator Gran Via, koszulkę z autografem Pana Pawła Wlazło Mistrza Polski w Wędkarstwie Spławikowych, hulajnogę elektryczną, obraz diamentowy i wiele innych przedmiotów.

Finałowy koncert zagrał zespół RockcoverS. Jest to Radomski zespół, który powstał dwa lata temu wykonując półakustycznie utwory z pogranicza polskiej i światowej stylistyki rock/pop.

Już teraz można śmiało powiedzieć, że tegoroczny finał WOŚP był niezwykle udany.

Sztab MOK Pionki serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pionkach.