XXIV Sobótki, Janki, Wianki

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do wspólnych obchodów Nocy Świętojańskiej. To już XXIV edycja imprezy Sobótki, Janki, Wianki, która odbędzie się 18 czerwca 2022 godzinie 17:00 nad Stawem Górnym przy ul. Polna 81.

W programie:

• Koncert zespołu „Oreada”
  • Rozpalenie sobótkowego ogniska
  • Puszczenie wianka na wodę
  • Konkursy:
  • najpiękniejszy wianek
  • szukanie kwiatu paproci
  • skok przez ognisko
  • Food Truck
  • Koncert zespołu „Przystanek Mrówkowiec”
  • zwieńczeniem Nocy Świętojańskiej będzie pokaz tańca z ogniem w wykonaniu – Inferis Teatr Ognia

Zespół „Oreada” – to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody. Podczas muzycznych wypraw OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte. Grupa prezentuje FolkOFF. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Zespół powstał w 2016 roku i zagrał ponad 90 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival 2018, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej czy w Studiu Koncertowym im. H. Debicha w Łodzi. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, zwycięzca SOUNDEDIT SPOTLIGHT 2019, Konkursu „PIOSENKARNIA” 2017 czy Festiwalu „YAPA” 2017, a także zdobywca wyróżnienia Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Zespół „Przystanek Mrówkowiec” – Zespół powstał w Tarnowie, w styczniu 1998 r. z inicjatywy grupy kolegów z osiedla, udzielających się wtedy w różnych miejscowych formacjach muzycznych. Nazwali się Przystanek Mrówkowiec, od miejsca gdzie się spotykali i gdzie wpadli na pomysł całego przedsięwzięcia – przystanku autobusowego przy wieżowcu nazywanym przez mieszkańców „Mrówkowcem”. Grupę tworzy piątka doświadczonych muzyków, posiadających w dorobku wiele występów przed rozmaitą publicznością. Wokalistka – Magda – fascynuje niezwykłym brzmieniem głosu i oryginalną urodą, uczestniczka programu „Droga do Gwiazd”. Na jednej scenie znalazła się m.in. z Ewą Bem, Markiem Piekarczykiem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedlem, Wojtkiem Klichem, a także Piotrem Nalepą. Zespół na przestrzeni dwóch dekad zagrał na różnorodnych imprezach poprzedzając takie gwiazdy jak: Sofa, Smolik, Łzy, Kora, Ewa Farna, Elektryczne Gitary, cykl koncertów Ich Troje.
Wszechstronność grupy tworzy wyjątkowy nastrój i klimat dobrej zabawy. Wykonują największe przeboje takich artystów jak: Deep Purple, Genesis, Tina Turner, A-ha, Bon Jovi, The Beatles, Queen, Lombard, Perfect, Banda i Wanda, a ich wersje przepełnione są niezwykłą energią i doskonałym brzmieniem.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Radomskiego.

XXIV Sobótki, Janki, Wianki