XXI Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach już po raz dwudziesty pierwszy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego.

Uczestnik turnieju w kategorii wiekowej szkoła podstawowa (klasy I – III) zobowiązany jest do przygotowania jednego tekstu (wiersz lub proza), natomiast uczestnik turnieju w kategorii wiekowej szkoła podstawowa (klasa IV – VIII) oraz szkoła średnia zobowiązani są do przygotowania dwóch tekstów (dwa wiersze lub wiersz i proza). Mile widziane są utwory Jana Kochanowskiego bądź staropolskie Szkołę/instytucję może reprezentować trzech uczestników (wyłanianych w eliminacjach szkolnych).

Kategorie wiekowe uczestników turnieju:

• uczniowie szkół podstawowych (klasy I – III),
  • uczniowie szkół podstawowych (klasy IV – VIII),
  • uczniowie szkół średnich.

Na zgłoszenia czekamy do 2 czerwca. Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego odbędzie się 9 czerwca 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5.

XX Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego