XX Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” - nominacje

„Staropolskie Kolędowanie”

W miniony czwartek w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje rejonowe do jubileuszowego – XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Festiwal jest skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu całej Polski oraz Polonii a jego celem jest popularyzowanie tradycyjnego wykonywania kolęd i pastorałek. Do eliminacji przystąpiło kilkudziesięciu uczestników z miasta i gminy Pionki. Rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach solista/duet oraz zespół.

Nominacje do finału Festiwalu, który odbędzie się 29 grudnia w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu otrzymało 5 wykonawców.

W kategorii do 13 lat: Zespół "Cyraneczka", Emilia Głodek,

w grupie starszej: Mykola Zagirskyi,  Amelia Sąpór, Kacper Hyży.

Gratulujemy !