XIII Powiatowy Dzień Animatora Kultury

Animator kultury, to osoba, która swoimi pomysłami aktywizuje społeczeństwo, rozbudza jego zainteresowania, pokazuje nowe i interesujące metody spędzania wolnego czasu, włącza ludzi w działania i wykorzystuje ich potencjał.

W miniony piątek 26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się XIII Powiatowy Dzień Animatora Kultury. Jak co roku gminy i miasta Powiatu Radomskiego nagrodziły osoby, zespołu lub instytucje, które na co dzień przyczyniają się do rozwoju kultury promując ją pośród lokalnej społeczności.

Oficjalnego otwarcia Gali dokonała Wiceburmistrz Miasta Pionki Pani Kamila Kaczorowska. Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Radomskiego Pan Waldemar Trelka.

W trakcie wydarzenia przedstawiono sylwetki laureatów tegorocznej nagrody z trzynastu gmin. Pośród nich znalazły się zespoły ludowe, pracownicy bibliotek, ludzie działający w świetlicach gminnych, czy kluby seniorskie. Statuetki wręczali burmistrzowie i wójtowie gmin lub ich przedstawiciele.

Tytuł Animatora Kultury roku 2021 otrzymali:

• Gmina Gózd – Świetlice Środowiskowe
  • Miasto Gmina Iłża – Pan Zbigniew Listek – instruktor ds. muzycznych Dom Kultury w Iłży
  • Gmina Jastrzębia – Zespół Śpiewany „Dobrowianki” z Dąbrowy Kozłowskiej
  • Gmina Jedlińsk – Zespół „Biesiada Bierwiecka”
  • Gmina Jedlnia – Letnisko – Pan Jerzy Chrzanowski – Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej
  • Gmina Kowala – Koło Gospodyń Wiejskich w Maliszowie
  • Gmina Pionki – Pan Wojciech Pestka – poeta, pisarz, tłumacz
  • Gmina Przytyk – Pani Ilona Drabik – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteka w Przytyku
  • Miasto i Gmina Skaryszew – Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie
  • Gmina Wierzbica – Pan Marek Mendryk – instruktor tańca
  • Gmina Wolanów – Klub Seniora + w Chruślicacj
  • Miasto Pionki – Stowarzyszenie Seniorów „Złota Jesień” w Pionkach

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Powiatu Radomskiego.