Wystawa malarstwa Majki Zuzańskiej

W piątkowy wieczór 24 września 2021 roku o godzinie 18:00 w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach odbyła się wystawa malarstwa Majki Zuzańskiej. W zaprezentowanym nurcie jej twórczości dominuje temat „Martwe natury kwiatami ożywione”.

Wystawa malarstwa Majki Zuzańskiej

Goście, którzy przybyli na wernisaż mieli okazję spotkać się z autorką osobiście oraz podziwiać jej prace stworzone w technice olejnej.

Malarstwo to najistotniejszy dla Majki obszar artystycznej wypowiedzi. Eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi: malarstwem na jedwabiu, szkle, batikiem, malarstwem olejnym, akwarelowym oraz akrylowym doświadcza wielu ciekawych wrażeń i zdobywa wciąż nowe pomysły na realizację siebie. Jej martwe natury wyróżniają się indywidualną paletą kolorystyczną oraz charakterystyczną tylko dla niej plamą i kreską.

Maria Majka Zuzańska urodziła się w Biłgoraju. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Z Łęczną związana od 1986 roku, gdzie obecnie pełni funkcję Prezes Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Jest również członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej i Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Laureatka Konkursu Plastycznego Jesień Hrubieszowska w 2005 r. II miejsce w konkursie „Lublin w malarstwie” 2019 r., zdobyła wyróżnienie w konkursie „Lublin w malarstwie” 2020 r.

Wyróżniona w 2003 roku Honorową Odznaką Ministra Kultury i Sztuki „Zasłużony Działacz Kultury”. Laureatka prestiżowej Nagrody Burmistrza Łęcznej - „Łęczyński Odyniec Kultury 2003”, Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej - 2014 rok oraz Odznaki Honorowej Zasłużony dla Województwa Lubelskiego - 2018 rok.

Malarka i poetka.

Tworzy w różnych technikach: akryl, akwarela, olej, batik, pastel, malarstwo na szkle i jedwabiu. Stworzyła cykle:  Ikary, Trwanie traw, Moje myśli krążą wokół ciebie, Dubova moja miłość, Moje anioły, Martwe natury kwiatami ożywione, Spiral a ostatnio pracuje nad cyklami: Zapiski form oraz Wypisać imię złudzeniom.

Uczestniczyła w wielu plenerach krajowych i międzynarodowych. W dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.