Wyniki konkursu plastycznego „Eco – kreacja”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Eco – kreacja” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było: kształtowanie przyjaznych postaw wobec środowiska przyrodniczego, propagowanie działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swoim mieście i najbliższym otoczeniu, zwiększenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, uświadomienie jak bardzo istotny jest problem segregacji odpadów oraz jak zapobiegać ich powstawaniu.

Tematem tegorocznej edycji konkursy był „Eco-las”, który polegał na wykonaniu prac plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych i pokazaniu uczestnikom możliwość powtórnego wykorzystania tzw. „śmieci” w kreatywny sposób.

Jury w składzie:

• Aleksandra Kołacz –  Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych
  • Anna Kiraga – Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
  • Aneta Mazur – Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach

oceniając prace konkursowe wzięli pod uwagę bogactwo wykorzystania surowców wtórnych, pomysłowość oraz estetykę pracy.

Jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia następującym osobom w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I – rocznik (2012 – 2014)

I miejsce – Amelia Matyga

II miejsce – Gabriel Marzec

Kategoria II – rocznik (2009 – 2011)

I miejsce – Oliwia Marzec

II miejsce – Aleksandra Gwiazdowska

III miejsce – Wojciech Jaworski

Wyróżnienia:

Magdalena Paprocka

Adam Miziołek

Nadia Chodkiewicz

Julia Wojdat

Oliwia Dołęga

Kategoria III – rocznik (2007 – 2008)

I miejsce – Dominika Szymańska

Wyróżnienie:

Wiktoria Tarnowska

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom  za zaangażowanie, poświęcony czas na wykonanie pracy oraz kreatywność.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Powiatu Radomskiego.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach

Współorganizatorzy: Miasto Pionki, Powiat Radomski, Kozienicki Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Kozienice