Wyniki konkursu plastycznego “ECO-kreacja” 2022

Podczas XXIII Dnia Ziemi poznaliśmy laureatów konkursu „ECO- kreacja”. Celem konkursu było: kształtowanie przyjaznych postaw wobec środowiska przyrodniczego, propagowanie działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swoim mieście i najbliższym otoczeniu, zwiększenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, uświadomienie jak bardzo istotny jest problem segregacji odpadów oraz jak zapobiegać ich powstawaniu.

Jury oceniając prace konkursowe wzięło pod uwagę bogactwo wykorzystania surowców wtórnych, pomysłowość oraz estetykę pracy.

Jury w składzie:

• Aleksandra Kołacz – Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych
  • Justyna Gniaździńska – pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach
  • Marta Maciejczyk – pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach

przyznało nagrody oraz wyróżnienia następującym osobom w następujących kategoriach wiekowych:

I kategoria wiekowa 7 – 9 lat

• I miejsce – Dominik Solecki
  • II miejsce – Michał Grzęda
  • III miejsce – Filip Banaszek

II kategoria wiekowa 10 – 12 lat

• I miejsce – Agata Grzęda
  • II miejsce – Aleksandra Gwiazdowska
  • Wyróżnienie – Julia Wojdat

III kategoria wiekowa 13 – 14 lat

• I miejsce – Magdalena Paprocka

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego.