Wycieczka seniorów do Warszawy – relacja

W środę 1 lutego odbyła się wycieczka do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w której uczestniczyło 43 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Podczas wycieczki grupa seniorów została oprowadzona przez przewodników po zabytkowym pałacu. W trakcie zwiedzania grupa dowiedziała się wiele licznych ciekawostek związanych z historią pałacu. Podczas zwiedzania  seniorzy mieli okazję zobaczyć  Salę Białą ze zgromadzoną kolekcją obrazów przedstawiających kolejnych właścicieli pałacu lub osób z nim związanych, jak również Antykamerę, Sypialnię Króla oraz Sypialnię Królowej.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość także zwiedzania Królewskich Ogrodów Światła, czyli jesienno – zimowej wystawy plenerowej, która  rozświetla historyczne ogrody przy pałacu w Wilanowie.

Nasi seniorzy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu do Wilanowa, jeszcze długi czas po wycieczce dzielili się między sobą wrażeniami z pobytu w Muzeum.