Warsztaty dziennikarskie z Radiem Radom

Warsztaty dziennikarskie

Złota 10, czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska z Radiem Radom.

Pod taką nazwą 1 grudnia 2021 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach zostały przeprowadzone bezpłatne warsztaty dla dzieci z podstaw dziennikarstwa, które poprowadził Michał Tarnowski dziennikarz, prezenter radiowy.

Uczniowie pionkowskich szkół z klas 5-8 mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca dziennikarza, jakie są najważniejsze narzędzia pracy w tym zawodzie i jak z nich korzystać.

Prowadzący próbował zaszczepić pasję i zamiłowanie do sztuki dziennikarskiej, zwracając jednocześnie uwagę na takie zagadnienia jak myślenie krytyczne, umiejętność czytania ze zrozumieniem, czy rzetelne dziennikarstwo.

Uczestnicy warsztatów mieli również okazję napisania prostej informacji na zadany temat, nagranie jej i omówienie.

Partnerem projektu Radia Radom jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.