Wakacje 2023 z MOK za nami

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Były one doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu, rozwijanie swoich umiejętności oraz pasji, jak również dały one możliwość na zdobywania nowych doświadczeń i znajomości.

Dzieci miały okazję wyrazić swoją kreatywność podczas zajęć artystycznych. Plener malarski pozwolił im poczuć się, jak prawdziwi artyści. Tworzyli własne prace plastyczne, malowali obrazy, a ich dzieła były nie tylko imponujące, ale także wyrażały ich wyjątkowy styl i osobowość. Wspólne malowanie w parku przy sztalugach było wspaniałą przygodą. Temat swojego obrazu każdy wybierał sam. Warsztaty kreatywne były doskonałą okazją dla dzieci do rozwijania swojej wyobraźni, zdobywania nowych umiejętności i tworzenia pięknych własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Pozwoliły spojrzeć na przedmioty codziennego użytku w artystyczny i twórczy sposób.

Podczas wypoczynku nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych, wspólnego śpiewania oraz tańca. Zajęcia muzyczne skupiały się na rozwinięciu wyobraźni, kreatywności i talentu, po przez wspólne śpiewanie i zabawy ruchowe. Dzieci miały możliwość poznania różnych instrumentów muzycznych oraz ich budowę i brzmienie. Na parkiecie dzieci uczyły się tańca nowoczesnego, a ćwiczenia taneczne nie tylko pomagały w rozwijaniu koordynacji ruchowej, ale także dostarczały mnóstwo zabawy i energii. Prowadząca zajęcia zadbała, aby dzieci rozwijały swoje umiejętności taneczne, pracowały nad poczuciem rytmu i rozwijały pamięć ruchową świetnie się przy tym bawiąc i integrując. Nasi uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie w minie spektaklach teatralnych. Zajęcia teatralne umożliwiły im pracę nad swoim talentem aktorskim oraz doskonaliły ich wymowę, ruch, koordynację, umiejętność improwizacji oraz wyrażania emocji. Mogły wcielać się w różne role i odgrywać przygotowane przez nich scenki, dzięki czemu uczyły się przełamywać bariery w wystąpieniach przed grupą.

Dzięki współpracy z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym dzieci miały okazję obserwować i dokumentować różne aspekty przyrody, w tym rośliny, zwierzęta, skały i minerały. Poznały metody zbierania próbek i prowadzenia prostych eksperymentów. Nauczyły się rozpoznawać różne gatunki roślin i zwierząt, dowiedziały się  jakie są cechy charakterystyczne.

Podczas zajęć prowadzonych przez pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej poznawana bohaterów literatury dziecięcej, a uczestnicy poprzez zabawę mogli rozwijać empatię, kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia.

Nie zabrakło wycieczek nad Staw Górny w Pionkach, podczas których obywały się zajęcia sportowe z pracownikiem Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponadto dzieci miały okazję żeglowania, które zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie „Klub Żeglarski” Pionki. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się dużo o samym żeglowaniu i sprzęcie potrzebnym do żeglowania. Ponadto odbyła się lekcja wiązania lin oraz rozmowa jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą.

 

 

Miejski Ośrodek Kultury zorganizował wycieczki do lokalnych atrakcji, muzeów i parków pozwalając dzieciom odkrywać otaczający świat i zdobywać nową wiedzę. Odwiedzili Farmę Iluzji, park położony na pięknym terenie, częściowo zalesionym, na którym umieszczono wiele atrakcji, zarówno dla maluchów, jak i większych dzieci. Wiele radości i uśmiechów na twarzach naszych podopiecznych wywołały wycieczki do kina. Gdzie wraz z bohaterami filmów familijnych przeżywali niesamowite przygody.

Letnie zajęcia z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach dostarczyły dzieciom mnóstwo pozytywnych doświadczeń, rozwijały ich talenty i pasje, a także pozwoliły na zdobycie nowych przyjaciół. To wspaniały czas, który dzieci na pewno będą długo wspominać.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach dziękuje Burmistrzowi Miasta Pionki za pomoc w organizacji wypoczynku, a także instytucją które wspierały zajęcia z MOK: Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach, Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Kozienickiemu Parkowi Krajobrazowemu, Nadleśnictwu Kozienice w Pionkach, Stowarzyszeniu „Klub Żeglarski” Pionki

Zdjęcia

Najnowsze