Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024 oraz Jubileusz 15-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach

Są wciąż aktywni i ciekawi ​​​​​​​otaczającego ich świata. Mimo, że ich aktywność zawodowa ustała, to postanowili nie poddawać się codzienności i chcą zarówno pogłębiać swoje horyzonty wiedzy i to z różnych dziedzin życia, ale również brać aktywny udział w przedsięwzięciach kulturalno–społecznych na terenie naszego miasta.

Wiek nie jest dla nich absolutnie żadną przeszkodą, nie mają czasu na starość. Czują się aktywni i potrzebni. W piątek, 7 czerwca Uniwersytet Trzeciego Wieku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach świętował 15 – lecie swojej działalności oraz zakończenie roku akademickiego 2023/2024. W uroczystości udział wzięli: słuchacze, instruktorzy i przyjaciele UTW, Burmistrz Miasta Pionki Pan Łukasz Miśkiewicz, Wiceburmistrz Miasta Pionki Pani Magdalena Hensoldt – Fyda, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach Pani Agata Chmielewska, Dyrektor Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Andrzej Iwanowski, Radni Rady Miasta Pionki oraz Radni Powiatu Radomskiego.

Życzenia dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku złożyli Burmistrz Łukasz Miśkiewicz oraz Wiceburmistrz Magdalena Hensoldt – Fyda, którzy pogratulowali tak pięknego jubileuszu, życzyli wszystkim słuchaczom Uniwersytetu dobrego zdrowia oraz niegasnącego zapału do poszerzania swojej wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Każdy jubileusz jest okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczenia nowych celów i zadań. To także dobry moment na podziękowania, których nie zabrakło podczas piątkowego spotkania. Otrzymało je dwudziestu jeden seniorów, którzy najdłużej związani są z Uniwersytetem.

Podczas wydarzenie nie mogło także zabraknąć występów artystycznych. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowała się Grupa Artystyczna UTW prezentując swoje umiejętności muzyczno – wokalne.

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach od 2009 roku aktywizując seniorów z miasta i gminy Pionki. Był to jeden z pierwszych Uniwersytetów dla seniorów w powiecie radomskim. Przez 15 lat UTW zyskał dużą popularność wśród seniorów. Początkowo Uniwersytet liczył 40 słuchaczy, w chwili obecnej do UTW należy 130 seniorów. Są to osoby  po 50 roku życia pragnące rozwijać się intelektualnie i artystycznie, poprawić swoją kondycję fizyczną, nawiązać nowe znajomości oraz mile spędzić wolny czas. Uniwersytet co roku wzbogaca swoją ofertę, aby zawsze znalazło się w niej coś nowego i interesującego. Nasz Uniwersytet realizuje swoje cele poprzez organizowanie wykładów, zajęć stacjonarnych, wycieczek, lektoratów, prowadzenie zajęć fakultatywnych w ramach sekcji tematycznych. W Uniwersytecie Trzeciego Wieku nasi seniorzy przeżywają swoją drugą młodość, spotykają się podczas różnorodnych uroczystości, wspólnie organizują cykliczne imprezy i nabywają nowych doświadczeń.

Cieszymy się, że przez 15 lat Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Drodzy Słuchacze, pamiętajcie, że razem możemy więcej. W imieniu Dyrektor i Pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury dziękujemy Wam za codzienną obecność, zaangażowanie, pomysły i chęć działania. 15 lat minęło, jednak przed nami kolejne lata i kolejne jubileusze.

A wszystkich seniorów serdecznie zachęcamy do dołączenia do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To najlepsza recepta na wieczną młodość, rozwój i nowe znajomości. W końcu wiek, to tylko liczba!

Zdjęcia

Najnowsze