Relacja z wycieczki do Łańcuta i okolic

W dniach 13 – 14 września odbyła się wycieczka do Łańcuta i okolic, w której uczestniczyło 43 seniorów. Wycieczka zorganizowana została przez Miejskie Ośrodek Kultury w Pionkach.

Podczas wycieczki seniorzy poznawali piękny i bogaty w  historię rejon podkarpacki. Program wyjazdu obfitował w wiele atrakcji.

Pierwszego dnia grupa seniorów udała się do Rzeszowa – stolicy województwa podkarpackiego, gdzie zwiedziła: Zamek Lubomirskich, kościół Farny, kościół Bernardynów z późnogotycką figurą Matki Bożej Rzeszowskiej, Konwent Popijarski, Rynek, Kościół św. Trójcy. Ostatnim punktem była dawna rezydencja magnacka -Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie, który wyróżnia się bogactwem zbiorów i świetnie zachowanymi założeniami parkowo-pałacowymi.

Drugiego dnia grupa udała się do Przeworska. W centrum miasta zwiedziła Park Lubomirskich z Muzeum Pożarnictwa, które powstało z prywatnych zbiorów kolekcjonera i działacza Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeworsku – Leona Trybalskiego. Następnie grupa udała się w kierunku dawnego kościoła Bożogrobców, obecnie Bazyliki pw. św. Ducha (jednej z najcenniejszych obiektów gotyckich w Polsce).  Kolejnym punktem wycieczki była Bazylika Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajksu, gdzie wysłuchano koncertu na organach. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Dziękujemy uczestnikom wyjazdu, cieszymy się że dopisała nam pogoda i zrealizowaliśmy tak bogaty program zwiedzania.