Recital Chopinowski w wykonaniu Marcina Wieczorka

8 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się Recital Chopinowski w wykonaniu Marcin Wieczorka uczestnika II etapu Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

25 letni pianista ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzyki w Bydgoszczy. Zdobył wyróżnienia w wielu międzynarodowych konkursach pianistycznych. Występował przed słuchaczami koncertów i festiwali w Europie i Ameryce Północnej. Jest również laureatem wielu stypendiów artystycznych w tym programu "Młoda Polska" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz stypendium Prezydenta Miasta Radomia.

W programie recitalu znalazły się między innymi takie utwory, jak: Ballada g-mollk op. 23, Walc As-dur op. 34 nr 1, Mazurek C-durr op. 56 nr 2, Polonez As-dur op. 53 oraz wiele innych znakomitych utworów.