Poranek z teatrem dla najmłodszych – „Czarne i Białe” – relacja

30 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach odbył się spektakl w ramach poranka teatralnego dla najmłodszych pt.: „Czarne i Białe”.

Aktorzy z Teatru pod Orzełkiem przenieśli najmłodszych widzów do tajemniczego i niesamowitego świata.

Był to kabaretowo-poetycki spektakl dla dzieci. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzyli książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie poznali przygody Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki- Kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwując także czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Perypetie mieszkańców miasteczka toczyły się w rytm wierszy z klasyki poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu były płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

Dzieci były zapraszane do aktywnego udziału w przedstawieniu i świetnie się bawiły.