„Poetycka Jesień” - warsztaty teatralne

15 września w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty teatralne dla młodzieży ze szkół podstawowych (klasy VII – VIII) oraz szkół średnich.  Warsztaty  zostały przeprowadzone przez Karolinę Łuszczyk w ramach „Poetyckiej Jesieni”. Tematem przewodnim było grzybobranie. Uczestnicy przypomnieli sobie kultowy fragment „Pana Tadeusza” nawiązujący do tematu spotkania, rozszyfrowali powiedzenia i przysłowia w których pojawiają się grzyby, a także przygotowali etiudy z grzybowymi motywami.

Warsztaty podzielone były na dwie części. Pierwsza z nich odbyła się na tarasie, w ramach której odbyły się ćwiczenia z emisji głosu, koncentracji i uwagi oraz ćwiczenia percepcji słuchowej rozwijające poczucie rytmu. Błyskawicznie zintegrowani uczestnicy przeszli do działania teatralnego w ruchu scenicznym. Na dużej scenie zostały zaprezentowane krótkie etiudy teatralne oraz jedna improwizowana tematyczna scenka grupowa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i kreatywne podejście do podejmowanych zadań, a nauczycielom i rodzicom za umożliwienie im udziału w warsztatach.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Powiatu Radomskiego.