Pionkowskie obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – relacja

31 lipca punktualnie o godzinie 19:44 rozpoczęły się obchody 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Radomskiej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pionki.

Pionkowskie obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - relacja

Wszystkich przybyłych mieszkańców Pionek i uczestników wydarzenia przywitała Wiceburmistrz Miasta Pionki Kamila Kaczorowska, która zaznaczyła jak ważna jest pamięć o osobach uczestniczących w powstaniu warszawski, którzy walczyli o swoje miasto i przyszłość następnych pokoleń.

Pionkowskie obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - relacja

W ramach obchodów odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów „Kontrast” z Pionek.

Pionkowskie obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - relacja

Około godz. 20:30 rozpoczął się III Pionkowski Marszobieg Powstania Warszawskiego, natomiast II Nocny Bieg Powstania Warszawskiego zorganizowany przez Stowarzyszenie Run Team Pionki. Wzięli w nim udział seniorzy, dorośli w różnym wieku, młodzież oraz dzieci, zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i osoby przyjezdne. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia 5 km dla mężczyzn i 3 km dla kobiet. Natomiast nocny marsz odbył się na dystansie 1944 metrów. Trasa Pionkowskiego Marszobiegu rozpoczynała od Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Radomskiej, następnie przez park wzdłuż ul. Jana Pawła II, park „Błonia”, by powrócić do MOK, gdzie medale za udział oraz puchary dla najlepszych uczestników wręczała Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, Dyrektor MOK Agata Chmielewska wraz z radnymi Włodzimierzem Szałabajem, Pawłem Kobylasem, Grzegorzem Wąsikiem oraz Kamilem Panufnikiem.

Zwycięzcy tegorocznego marszobiegu:

Bieg kobiety

1. Iwona Maj
  2. Katarzyna Górnicka
  3. Anna Sobota

Bieg mężczyźni

1. Karol Grabda
  2. Paweł Janik
  3. Norbert Boduła

Marsz kobiet

1. Małgorzata Wójcik
  2. Justyna Rybaniec
  3. Kamila Jurek

Marsz mężczyzn

1. Krzysztof Trajer
  2. Bartłomiej Rybaniec
  3. Ireneusz Kędziora

Marsz dzieci: Zuzanna Cybulska i Maximus Boduła

Bieg dzieci: Hanna Baca i Wojciech Baca

Pionkowskie obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - relacja

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Stowarzyszenie Run Team Pionki, radny miejski Kamil Panufnik.

W pomoc przy organizacji włączyły się: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komisariat Policji w Pionkach.