Pieski z Patrolu - teatrzyk dla dzieci

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza dzieci na „Poranek z teatrem dla najmłodszych” 26 września (niedziela) o godzinie 11:00 będzie gościł u nas Teatr Forma z przedstawieniem pt.:  „O tym jak Pieski z Patrolu poznały Cyber Wiedźmę”.

Znane i lubiane postacie spotykają bardzo uroczą Cyber Wiedźmę, która namawia do korzystania z mediów cyfrowych. Bohaterowie widząc negatywne działania wiedźmy przestrzegają ją przed uzależnieniem. Pokazują jak tańczyć i bawić się na świeżym powietrzu oraz jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie oraz pozytywne relacje z rówieśnikami. Spektakl jest interakcją z publicznością. Żywy kontakt z dziećmi jest aktywną formą wspólnej profilaktyki uzależnień od Internetu.

Spektakl teatralny „O tym jak Pieski z Patrolu poznały Cyber Wiedźmę” zwraca uwagę na szeroki problem uzależnień dzieci od mediów cyfrowych. Sztuka przekazuje, jak należy bezpiecznie i z umiarem korzystać z Internetu. Zwłaszcza grupa dzieci i młodzieży, często zostawiona samym sobie najchętniej sięgała po smartfon czy telefon. Bez kontroli czasu oraz treści przekazywanych w Internecie dzieci są narażone nie tylko na negatywne skutki odciskające piętno na zdrowiu fizycznym ( skrzywienie kręgosłupa, niewłaściwa postawa, pogorszenie wzroku), ale także poszkodowana zostaje psychika. W bardzo prosty i klarowny sposób aktorzy pokażą jak można bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych oraz odnaleźć radość w aktywności fizycznej i zabawie z rówieśnikami.

Pieski z Patrolu - teatrzyk dla dzieci