Pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych za Nami!

Zajęcia wakacyjne dla dzieci w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach to świetna zabawa w gronie rówieśników oraz doskonała okazja do twórczego spędzenia wolnego czasu.

Za nami pierwszy tydzień Wakacji z Miejskim Ośrodkiem Kultury. 26 osobowa grupa dzieci z pewnością nie nudziła się w czasie zajęć organizowanych przez MOK. Podczas warsztatów wakacyjnych dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach gimnastyczno-akrobatyczne. Zajęcia ruchowe to zabawa i rozwój w jednym. To idealne połączenie by rozwinąć swoją koordynację ruchową , siłę i elastyczność. Dzięki zabawie w grupie dzieci uczą się pokonywać swoje ograniczenia, rozwijając przy tym poczucie własnej wartości i pewność siebie.

W czasie zajęć plastycznych dzieci  zajęły się pracą nad kolorowankami z ulubionymi postaciami z bajek. Takie zajęcia są pełne radości i zabawy, a malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny czy tworzenie z papieru staja się okazja do odkrywania nowych technik i materiałów. W ten sposób dzieci uczą się wyrażać siebie poprzez sztukę, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne przydatne w codziennym życiu.

Czas urozmaiciły też zajęcia z  Miejską Biblioteką Publiczną , wszyscy wykonywali drzewka szczęścia, wykorzystując do tego kolorowe koraliki. Swoboda w tworzeniu tych małych form przestrzennych dawała najmłodszym wiele satysfakcji z pracy. Na zajęciach muzyczno- rytmicznych, wreszcie znów można było się trochę poruszać, oczywiście w rytmie przebojów. Dzieci w trakcie tych zajęć mają okazję poznać niektóre, proste instrumenty muzyczne,  czy ćwiczyć poczucie rytmu.

Nie zabrakło również wizyty w Klubie Żeglarskim nad Stawem Górnym w Pionkach. Spotkanie rozpoczęło się od nauki  wiązania prawdziwych  węzłów żeglarskich, co wcale nie okazało się takie proste. Dużą atrakcją była wizyta na naszym miejskim jachcie Żeglujące Pionki , który akurat cumował nad stawem. Największą jednak atrakcją w czasie tej wizyty były rejsy żaglówką po naszym wodnym akwenie. Dla większości dzieci  była to pierwsza okazja do zetknięcia się z prawdziwym żeglarstwem. W czasie wizyty, na ośrodku , odbył się także plener malarski w czasie którego dzieci  malowały otaczający ich krajobraz…. wodę, żaglówki, latające, ptaki.

Odbyła się również wycieczka autokarowa do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach, nieopodal Kielc. Udział w warsztatach edukacyjnych przygotowanych przez centrum, to możliwość odrywania różnych dziedzin nauki. Centrum Nauki promuje nowoczesną komunikację naukową, wzbudza ciekawość i zachęca do samodzielnego myślenia.  Ideą działania Centrum jest wzbudzenie zainteresowania wśród zwiedzających naukami przyrodniczymi, poprzez aktywne i wzmacniające postawę kreatywną działania edukacyjne, okraszone wyśmienitą zabawą.

Dzieci brały również udział w zajęciach hip – hop, które były pełne energetycznej muzyki,  nowoczesnych rytmów i przede wszystkim ogromną porcją zdrowego ruchu. To nie tylko nauka jednego z najbardziej popularnych  wśród dzieci tańców, ale też sposób na dużą aktywność fizyczną, wyrobienia poczucia rytmu i koordynacji ruchowej. Warsztaty kreatywne były doskonałą okazją dla dzieci do rozwijania swojej wyobraźni, zdobywania nowych umiejętności i tworzenia pięknych własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Pozwoliły spojrzeć na przedmioty codziennego użytku w artystyczny i twórczy sposób.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach dziękuję za pomoc Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach oraz Klubowi Żeglarskiemu „Pionki”.

Zdjęcia

Najnowsze