Obchody Święta Niepodległości – 11 Listopada

Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk wraz z Proboszczem parafii pw. św. Barbary ks. kan. Robertem Kowalskim oraz Radą Miasta Pionki zapraszają 11 listopada 2021 r. na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się o godz. 10:00 Uroczystą Mszą Święta za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Pionkach.

Podczas mszy św. będzie można wysłuchać polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu Moniki Boras.

Po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik marszałka Piłsudskiego, gdzie wspólnie zostanie odśpiewany hymn państwowy po którym zostanie odczytany Apel Poległych oraz zostaną złożone wieńce. Zapraszamy mieszkańców do składania kwiatów lub zapalenia symbolicznego znicza pod „Legionówką”, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wartę będą pełnili harcerze ZHR.

Po uroczystościach zapraszamy na spacer z niespodzianką po nowo otwartych Błoniach.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym ważnym Narodowym Święcie.

Obchody Święta Niepodległości – 11 Listopada