Nagrody dla Grupy Teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach

Grupa Teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach została nagrodzona w XXVII Przeglądzie Małych Form Teatralnych inspirowanych biografią i twórczością Bolesława Leśmiana, który odbył się 16 i 17 października w Iłży. Nasze młode artystki przedstawiły inscenizację teatralną pt.: „Czerwoniutkie” na podstawie „Jana Tajemnika” z utworu „Klechdy Polskie” Bolesława Leśmiana. W spektaklu wystąpiły: Natalia Brożek, Antonina Gębczyk, Maja Nagadowska, Maja Strojek, Martyna Strojek. Opiekunem grupy jest Karolina Łuszczyk, instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Martyna Strojek (recytatorka i uczestniczka Grupy Teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach) wystąpiła również w Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim imienia Bolesława Leśmiana w Iłży i zajęła w nim III miejsce. W repertuarze Martyny znalazły się następujące utwory poety: „Tajemnica” oraz fragmenty „Majki” z „Klechd polskich”. Poziom konkursu był wysoki, uczestnicy przyjechali z całej Polski, m. in. z Krakowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Zwolenia czy Tomaszowa Mazowieckiego. Martynka jest młodą, ale już dojrzałą recytatorką.

Po przesłuchaniach odbyły się także interesujące warsztaty artystyczne „Jak mówić Leśmiana” z udziałem jurorów leśmianowskiego konkursu.

Gratulujemy Martynie Strojek oraz Grupie Teatralnej sukcesów oraz kreatywności w interpretacji trudnej literatury.  Uczestnicy warsztatów spotykają się w Miejskim ośrodku Kultury w Pionkach raz w tygodniu. Zapraszamy serdecznie młodzież (powyżej 13 roku życia),  która chciałaby zacząć swoją przygodę z teatrem (zapisy: kontakt@mok.pionki.pl, tel. 603 943 388). Opiekunem merytorycznym recytatorki i grupy jest Karolina Łuszczyk.