Miejskie obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada

Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk wraz z Proboszczem parafii pw. św. Barbary ks. kan. Robertem Kowalskim oraz Radą Miasta Pionki zapraszają

11 listopada 2022 r.

na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się o godz. 10:00 Uroczystą Mszą Święta za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Pionkach. Oprawę muzyczną mszy zapewnią Nauczyciele oraz Uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach. Po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik marszałka Piłsudskiego, gdzie wspólnie zostanie odśpiewany hymn państwowy, odczytany Apel Poległych oraz zostaną złożone wieńce. Zapraszamy mieszkańców do składania kwiatów lub zapalenia symbolicznego znicza pod „Legionówką”, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wartę będą pełnili harcerze ZHR. Po uroczystościach zapraszamy serdecznie do świętowania na Błoniach.

Organizatorzy dziękują serdecznie za pomoc: Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach, Związkowi Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Staropolski, społeczności Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pionkach.

W ramach obchodów zapraszamy również na wydarzenia w dniu 13 listopada:

godz. 17:00 – zamknięty pokaz wersji reżyserskiej filmu „Klecha” w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, ul. Zakładowa 5. Wstęp na zaproszenia – do odebrania w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach od dnia 02.11.2022.

godz. 19:00 – koncert muzyki polskiej pt.: „Niepodległa nuta” w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pionkach w Kościele pod wezwaniem św. Barbary w Pionkach.