Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Kolejny turnus zajęć wakacyjnych dla dzieci z Miejskim Ośrodkiem Kultury dobiegł końca. Jak zawsze uczestnicy zajęć spędziły go kreatywnie. To był tydzień pełen wrażeń.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Podczas zajęć tanecznych uczestnicy doskonalili swoje umiejętności taneczne, pracowali nad poczucie rytmu i rozwijali pamięć ruchową. Zajęcia były też doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy o tańcu i aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie rówieśników.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Nie zabrakło również zajęć plastycznych podczas których dzieci wykonywały piękne obrazku metodą kropek i kresek, jak również wykonane zostały miseczki ozdobne metodą decoupage.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Podczas zajęć teatralnych uczestnicy przygotowali miniinscenizację bajki o dzielnym szewczyku i strasznym smoku. Został ogłoszony casting na poszczególne role, a następnie każda z osób miała okazję wcielić się w znane postaci. Podczas zajęć doskonalili wymowę, ruch sceniczny oraz rozwijali wyobraźnię.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Odbyła się również piesza wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach podczas której dzieci zapoznały się z zawodem strażaka, możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego podczas akcji gaśniczych, poznania zasad bezpiecznego wypoczynku.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

W tym tygodniu dzieci spędziły również czas z pracownikiem Kozienickiego Parku Krajobrazowego, który prowadził zajęcia przyrodnicze. Edukacja ekologiczna była połączona z zajęciami kreatywnymi. Uczestnicy zajęć przygotowywali odciski tropów zwierząt, odgadywali rebusy przyrodnicze oraz odbyła się lekcja przyrodnicza o otaczającym nas środowisku.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Odbyły się również zajęcia czytelnicze przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, które odbyły się w Czytelni Plenerowej na „Błoniach”. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się funkcjonowaniem czytelni plenerowej. Ponadto wykonywali swoje autorskie magnesy, jak również spędzili czas na malowaniu na streczu oraz kolorowaniu postaci z różnych bajek.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach dziękuję za pomoc Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach, Kozienickiemu Parku Krajobrazowemu w Pionkach oraz Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach.

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, informacje o zapisach na stronie www.mok.pionki.pl