Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Kolejne pięć wakacyjnych dni za nami. Był to czas wypełniony atrakcjami dla uczestników zajęć wakacyjnych z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Piesza wycieczka do straży pożarnej to zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami oraz sprzętem wykorzystywanym podczas akcji.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Dzieci brały również udział w zajęciach tanecznych, podczas których doskonalili swoje zdolności ruchowe. Instruktor tańca uczył kroków tanecznych i choreografii do najnowszych przebojów muzycznych oraz integrował dzieci podczas zabaw tanecznych.

Podczas zajęć teatralnych uczestnicy rozwijali kreatywność i wyobraźnię sceniczną. Doskonalili warsztat słowny poprzez zajęcia oddechowe i dykcyjne.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Czas urozmaiciły też zajęcia przyrodnicze, których celem było poznanie budowy mikroskopu, zasad jego działania i obsługi oraz zastosowania. Później dzieci z zaciekawieniem oglądały pod różnymi powiększeniami przygotowane przez siebie preparaty. Na koniec poznały gatunki drzew.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Nie zabrakło również zajęcia plastycznych, podczas których dzieci wykonywały wyklejany obrazek z bibuły. Na szczęście, uczestnikom zajęć nie zabrakło zaangażowania w realizację wyznaczonego zadania, dlatego efekty ich pracy są naprawdę imponujące.

W Czytelni Plenerowej odbyły się natomiast zajęcia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały kilka opowiadań przygotowanych specjalnie dla nich. Dodatkową atrakcją dla dzieci było wykonywanie własnych skrzydeł i piórek.

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych z MOK za Nami

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach dziękuję za pomoc Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach, Kozienickiemu Parku Krajobrazowemu w Pionkach oraz Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach.

Najnowsze