Kolejny, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Jak co roku wolontariusze z charakterystycznymi identyfikatorami, puszkami oraz czerwonymi serduszkami, wyszli na ulice naszego miasta, aby zbierać pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to również koncerty, pokazy taneczne oraz licytacje. W trakcie trwania finału w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury można było zakupić domowe ciasto w kawiarence WOŚP. Każdy uczestnik finału mógł również spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Przy stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach można było samodzielnie wykonać własne przypinki lub zrobić magnes. Nie zabrakło również pokazów z pierwszej pomocy przygotowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pionkach.

Kolejny, 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

O godz. 16:00 przybyli goście oraz mieszkańcy oglądający nas w swoich domach za pośrednictwem Telewizji Lokalnej Kurier Pionkowski mieli okazję zobaczyć, jako pierwszych koncert zespołu Amaranth. Jest to zespół muzyków założony w 2018 roku, który gra głównie muzykę rockową. Obecny skład zespołu: Łukasz Mortka – wokal, Mikołaj Faliszewski – gitara, Kacper Gospodarczyk – gitara, Adrian Redestowicz – gitara basowa, Tomasz Bąbolewski – perkusja.

Kolejny, 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Następnie na scenie pojawił się dobrze wszystkim znany Pionkowski zespół Power Blues 40+. Zespół zagrał dla nas zarówno autorskie kawałki, jak również dobrze znane bluesowe i rockowe covery. Obecny skład zespołu: Marek Ditrych – gitara prowadzące/wokal, Dariusz Szewc – gitara solowa i rytmiczna/wokal. Zbigniew Gizicki – gitara basowa, Zbigniew Trzeciak Perkusja, Jan Szumski – Klawisze.

Kolejny, 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Po dwóch znakomitych koncertach rockowych przyszedł czas na blok taneczny. W pierwszej odsłonie zobaczyliśmy młodych tancerzy z klubu tańca Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Zaprezentowali się tancerze z Klubu Tańca Boogie Woogie „Kick” w tanecznym slow oraz fast. Mogliśmy również obejrzeć występ formacji tanecznej dziewcząt do utworu „Super Hero”. Występ młodych tancerzy z sekcji tanecznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach został przygotowany przez instruktor Lidię Żuchowską

Na koniec bloku tanecznego zaprezentowała się grupa taneczna #Roztańczeni2021, którzy swoim tańcem rozgrzali całą publiczność.

Kolejny, 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

W przerwie między przygotowanymi atrakcjami odbyła się licytacja, podczas której oprócz tradycyjnych gadżetów WOŚP można było wylicytować m.in. gadżety Klubu Sportowego Proch Pionki, Koszulkę z podpisami zawodników Cerradzie Enej Czarnych Radom, vouchery upominkowe, książki oraz obrazy.

Kolejny, 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Finałowy koncert zagrał dla nas zespół MIR. Zespół powstał pod koniec 2001r. w Skarżysku-Kamiennej. Spośród koncertów zagranych przez MIR, warto wspomnieć o udziale w festiwalu w Jarocinie 2007 r. Zespół gra rock echonośny, punk progresywny. Dyskografia zespołu obejmuje siedem albumów: MIR, Agape, Panowla, Vagabundes, Układ Taneczny, Miłosz, 2019. Obecny skład: Marcin Fortuna – perkusja, Radosław Herman – bas, Monika Majewska – klawisze, Tomasz Juchniewicz – gitara i śpiew.

Finałowym akcentem pionkowowskiego Finały było tradycyjne „Światełko do nieba”

Chociaż pogoda nie dopisała  pionkowianinie nie zawiedli. Do tej pory Sztab WOŚP mieszczący się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach zebrał już 20 033, 24 zł. A to jeszcze nie koniec zbiórki. Cały czas działa e-skarbonka Sztabu WOŚP #2509 Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach już działa! Możecie wesprzeć tegoroczny WOŚP dowolną kwotą pod linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/dl3l5v?fbclid=IwAR1kCMb08MkDho81pjail4qX2Kyp5TAzSnEI-gJLY1ICpt_Uc92wd6LOyLo

Już teraz można śmiało powiedzieć, że mimo przeciwności, tegoroczny finał Orkiestry można uznać za niezwykle udany.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pionkach.