IX Lew do Panny

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza serdecznie na IX edycję koncertów  “Lew do Panny”. W drugiej połowie sierpnia dochodzi do zmiany tych dwóch znaków zodiaku, a na scenie plenerowej MOK-u występują zespoły, które prezentują odmienne style muzyczne. Koncerty odbędą się w plenerze, przy budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, na ul. Radomskiej. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, koncerty zostaną przeniesione na salę widowiskową.

Pierwszego dnia (20 sierpnia) od godz. 18:00 wystąpią zespoły Pull The Wire oraz The Bill.

IX Lew do Panny

Pull The Wire kontynuuje trasę promującą ich najnowszy album Życie to Western. W repertuarze najnowsze single, takie jak Zgniły polski rock’n’roll, Chodź na studia, W Internecie, ale również klasyki takie jak: Kapslami w niebo, Papieros i Noc w czerwonym mieście. Będzie gorąco, nieco brudno i romantycznie, jak na dobrym westernie. W życiu liczą się szybkie strzały i emocje. Pull The Wire to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełnę, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru.

Obecny skład zespołu: Marszal – wokal, gitara, teksty, Koziar – gitara, Micro – bas, Marek – perkusja,

IX Lew do Panny

The Bill powstał w 1986 r. w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności, to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i…częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu, to : Skóra, Kefir, Soko, Mielony. W 1990 The Bill’a opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina ’92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta „The Biut”. Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: „Początek Końca” i „Sex and Roll”. Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę „Daję Wam Ogień” i ….zawiesza działalność na 8 lat. W 2004 roku The Bill wraca na scenę i okazuje się, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka, grającego na basie zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją, bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta „Niech Tańczą Aniołowie”. A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany „Lekcja Historii”. Rok 2009 rozpoczyna się dla The Bill’a udziałem w wielkiej trasie koncertowej „Punky Reggae Live”. Tu zespół poznaje Sebka, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory The Bill to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. „Historie Prawdziwe”, która pojawiła się w 2009 roku. Jednocześnie firma Lou Rocket Boys wydaje materiał archiwalny z lat 86-90. Płyta nosi tytuł „Lekcja Historii”. W 2010 roku odchodzi Maciek Stępień a rok później Robert „Mielony” Mielniczuk. Miejsce za bębnami zajmuje Artur „Artie” Woźniak a na basie Gerard Chodyra. Kolejne lata to ciągłe koncerty w salach klubowych i na festiwalach. W 2013 The Bill wydaję płytę „8siem”. W tym samym roku pojawia się płyta the best, wydana przez MTJ. Zaraz potem miejsce Sebka zajmuje Jędrek. Pod koniec wakacji 2014 r. Polskę opuszcza Arti, co oznacza kolejną zmianę w kapeli. Tym razem perkusistą The Billa zostaje Łukasz „Ringo” Nowak, a skład uzupełnia w 2015 r. basista Ludomir „Ludek” Szymański. Zespół The BIll to znowu kapela „pionkowska”. Lata 2016-19 to liczne koncerty w klubach oraz festiwalach rockowych min. Woodstock 2017, Czochraj Bobra, Izerbejdżan Punk Fest, Rock Na Bagnie. Zespół jest stałym gościem  Punk Festu, największej punkowej imprezy w Polsce oraz cyklu koncertów był kiedyś Jarocin.

Skład zespołu: Kefir – wokal, gitara, Jędrek  – gitara, Ludek – git bas, wokal, Ringo – perkusja, wokal.

Drugiego dnia (21 sierpnia)  o godz. 18:00 wystąpi zespół Tymczasem

IX Lew do Panny

Zespół TYMCZASEM to dobra chwila autorskiej poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej, dla której warto się zatrzymać na moment i dać unieść nad ziemią, aż do skończenia ostatniego słowa i nuty. Swoją twórczość opiera o znaczenie słowa w tematach ważkich i bliskich sercu, dbając przy tym o niezwykłą i wyjątkową oprawę muzyczną. Zespół wyróżnia się tym, że ich wszystkie utwory to oryginalne kompozycje w których muzyka i tekst nadaje zupełnie świeży powiew w tzw. Krainie Łagodności.  Ciepły wokal barwnie uskrzydlają dźwięki melodyjnych skrzypiec i wzruszających gitar.

Obecny skład zespołu: Marcel Kruszyński – skrzypce, Rafał Smaderek – gitara, Adam Siewruk – gitara i wokal.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, zapraszamy serdecznie.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Powiatu Radomskiego.

IX Lew do Panny

 

Najnowsze