II Noc Nietoperzy z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym

Serdecznie zapraszamy 10 września na NOC NIETOPERZY z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 18.00 w Ośrodku Edukacyjnym KPK w Augustowie. Prowadzącym spotkanie będzie Błażej Wojtowicz, prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy.

Na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego już od wielu lat prowadzony jest monitoring nietoperzy. W latach 2016-2018 stwierdzono występowanie 19 gatunków na 26 występujących w całym kraju, w tym 4 gatunki z załącznika II Dyrektywy Siedliskowej. Na terenie naszego Parku występuje największa w Polsce letnia kolonia nocka dużego.

Piątkowe spotkanie będzie doskonałą okazją, aby bliżej przyjrzeć się tym ciekawym ssakom i poznać ich zwyczaje.

W tym roku noc nietoperzy organizujemy razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach oraz  pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Pionki.

Szczegóły wydarzenia na plakacie i pod numerem telefonu 48 612 34 41.

II Noc Nietoperzy z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym