Grupa Teatralna

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza młodzież od 13 roku życia na zajęcia teatralne. W programie zajęć znajdą się między innymi: praca nad emocjami, interpretacje tekstów, doskonalenie dykcji i wyrazistości mowy, rozwijanie umiejętności świadomego korzystania z własnego głosu i mowy ciała. Przy wykorzystaniu różnych technik uczestnicy warsztatów poznają różnorodne konwencje teatralne, a także będą prezentować się przed szerszą publicznością.

Grupa Teatralna

Celem warsztatów jest przede wszystkim wszechstronny rozwój osobisty każdego uczestnika wraz z doskonaleniem umiejętności pracy zespołowej. W ramach zajęć istnieje też możliwość profesjonalnego przygotowania do konkursów recytatorskich.

Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu (w środy o godz. 16:45). W październiku zajęcia będą bezpłatne, a od listopada odpłatność będzie wynosiła 30 zł za miesiąc. Zapisy w biurze MOK lub po nr telefonu 48 612 51 25.

Zajęcia będzie prowadziła pasjonatka teatru, filolog polski, neurologopeda – Karolina Łuszczyk, która zaprasza na przygodę z teatrem:

„Rozpoczynamy nabór do grupy teatralnej w nowym roku artystycznym! Nie ma jeszcze nazwy, wybierzecie ją sami! Nie ma też gotowej recepty na teatr. Już od października będziemy poszukiwać odpowiednich środków artystycznego wyrazu, aby doskonalić… siebie! Będziemy prowokować, rozśmieszać i poruszać do łez! Zajęcia skierowane są nie tylko do osób, które wiążą swoją przyszłość z filmem lub teatrem. Będziemy rozwijać umiejętności sceniczne i społeczne, a także doskonalić dykcję i umiejętność gospodarowania torem oddechowym oraz własnymi emocjami. Nauczymy się, jak radzić sobie ze stresem i tremą nie tylko podczas wystąpień scenicznych. Zapraszam serdecznie!”