Dzień Seniora w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

28 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się Dzień Seniora słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym szczególnym dniu życzenia zdrowia, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń złożyła Wiceburmistrz Miasta Pionki Kamila Kaczorowska. Glos zabrała również Przewodnicząca UTW Halina Czerwińska, która przybliżyła genezę Dnia Seniora oraz złożyła wszystkich zgromadzonym życzenia.

Uroczystości Dnia Seniora uświetnił występ części grupy teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w inscenizacji pt. „Czerwioniutkie”. Inscenizacja powstała na podstawie utworu Bolesława Leśmiana „Jan Tajemnik” z „Klechd Polskich”. Występ został nagrodzony w XXVII Przeglądzie Małych Form Teatralnych inspirowanych biografią i twórczością Bolesława Leśmiana, który odbył się w ubiegłym roku w Iłży.

Naszym Seniorom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.