Dzień Dziecka pełen atrakcji

W niedzielę 29 maja nad Stawem Górnym w Pionkach odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Burmistrza Miasta Pionki – Roberta Kowalczyka oraz Radę Miasta Pionki.

Już od godziny 14:00 dla najmłodszych mieszkańców Pionek przygotowano szereg darmowych atrakcji, wśród których znalazły się  zjeżdżalnia i plac zabaw Myszka Miki, słodki poczęstunek (lody, wata cukrowa), różnego rodzaju przekąski, drobne upominki, pokazy baniek mydlanych, zabawa fantowa, zawody sportowe. Animatorzy zapewnili gry, konkursy oraz zabawę przy muzyce. Przez cały czas dzieciom towarzyszyły postacie bajkowe.

Dzień Dziecka pełen atrakcji

Nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje i organizacje. Jak co roku, dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się stoisko malowania buziek przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Z barwnego  i niezwykle wesołego namiotu wychodziły motylki, kotki, królewny, kwiatki i super-bohaterowie znani z animowanych bajek. Ponadto dla wszystkich dzieci wyczarowane zostały rozmaite zwierzątka, miecze i stworki z balonów oraz kolorowe przypinki z okazji ich święta, jak również dzieci mogły spróbować słodkiej, darmowej granity. Dzieci mogły również skorzystać z takich atrakcji jak: gry i zabawy sportowe, konkursy, kolorowanki, loteria fantowa, wykonanie własnej zakładki do książki, warsztaty i konkursy przyrodnicze, degustacja miodu. Było można również skorzystać z rowerków wodnych, kajaków oraz innych atrakcji. Podczas imprezy dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz radiowozu policyjnego. Każdy mały czy duży mógł sam zobaczyć, jak taki wóz wygląda od środka i poczuć się zarówno strażak czy policjant.

Dzień Dziecka pełen atrakcji

Dzień dziecka to święto wyjątkowe zarówno dzieci małych, jak i dużych, dlatego też każde z nich mogło skorzystać bezpłatnie i bez limitu z przygotowanych atrakcji aż do godziny 19:00.

Organizatorami wydarzenia było Miasto Pionki z burmistrzem Robertem Kowalczykiem na czele oraz Rada Miasta Pionki.

Współorganizatorami wydarzenia byli:

• Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach,
  • Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
  • Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
  • ekoPionki Sp. z o. o.,
  • PWKC w Pionkach Sp. z o.o.,
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach,
  • Nadleśnictwo Kozienice,
  • Kozienicki Park Krajobrazowy,
  • Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej,
  • Komisariat Policji w Pionkach,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach.

Sponsorzy:

• „Rybex” Hurtownia Paweł Jurek,
  • Zakład Produkcyjny Kosiek,
  • Zakład Cukierniczy RADMARC Mariusz Cubala,
  • Cukiernia Tadeusz Pawluczyk i Dominika Mazur,
  • NEO – F.H.U.P. Grzegorz Puzio,
  • Wolf Pub &Restaurant Jacek Wilk,
  • TK BATO Sp. z o.o.,
  • Soudal Sp. z o.o.,
  • FPH Inter-Irex Irena Nalewajko,
  • KPS Sp. z o.o.

Dziękujemy!!! I do zobaczenia za rok!