31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Jak co roku wolontariusze z charakterystycznymi identyfikatorami, puszkami oraz czerwonymi serduszkami, wyszli na ulice naszego miasta, aby zbierać pieniądze na walkę z sepsą.

31.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany był pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Po raz pierwszy w historii Fundacja WOŚP zbiera pieniądze na walkę z sepsą i wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

W niedzielę 29 stycznia pionkowscy wolontariusze kwestowali na ulicach naszego miasta, przy kościołach oraz podczas wspólnego morsowania. W budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach gdzie znajdował się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie brakowało atrakcji dla dzieci jak również dla dorosłych. W trakcie można było zakupić domowe ciasta oraz napić się pysznej kawy w kawiarence WOŚP. Każdy uczestnik finału mógł również spróbować swojego szczęścia w zabawie fantowej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Przy stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach można było samodzielnie wykonać własne przypinki lub zrobić magnes, jak również wykonać własnoręczną wydzierankę. Szlachetna Paczka przygotowała stoisko z kolorowankami oraz maskotkami dla najmłodszych uczestników.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Tegoroczny 31. Finał WOŚP rozpoczął się przedstawieniem teatralnym dla dzieci pt. „Wesoły Pociąg pełen instrumentów”. Teatrzyk opowiadał o instrumentach muzycznych, które w czasie podróży mają wiele kłopotów. Podczas przedstawienia dzieci miały okazję poznać: obój, ksylofon , akordeon, skrzypce oraz keyboard. Wesoły dyrygent (lalka) zapraszał dzieci do udziału we wspólnym koncercie.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Następnie przyszedł czas na blok taneczny. Młodzi tancerze z Klubu Tańca Boogie Woogie Kick Pionki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach zatańczyli przed sporą publicznością. W pokazie zatańczyły trzy grupy: formacja Cheerleader’s, formacja tańca współczesnego oraz grupa dziecięca Boogie Woogie. Dla większości tancerzy był to debiut, pierwszy życiowy występ. Trenerem klubu tańca jest Pani Lidia Żuchowska.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

W kolejnym bloku tym razem muzycznym na scenie wystąpiła wokalistka Olga Boduła, która swoją przygodę z muzykę rozpoczęła w pierwszej klasie szkoły podstawowej, gdzie należała do zespołu wokalno – instrumentalnego.  Absolwentka studium działającego przy Ognisku Muzycznym w Pionkach. Jako nastolatka należała do sekcji wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. To właśnie wtedy zrozumiała, że śpiewanie będzie nieodłączną częścią jej życia. Podczas niedzielnego występu zaśpiewała takie utwory, jak: Bez Ciebie – Dawida Kwiatkowskiego, Hometown Glory– Adele, Mori – Dawida Podsiadło oraz The Show Must Go On – Queenu.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Nie zabrakło również sporej dawki muzyki rockowej. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Koniec Listopada z Białej Podlaskiej. Energia i kontakt z publicznością to ich znak rozpoznawczy, w tekstach nie brakuje głębokich egzystencjalnych refleksji podlanych ironicznym sosem, a muzyka którą grają oscyluje pomiędzy rockowym pazurem, punkowym zacięciem i metalowym groovem. W 2021 roku, premierę miał ich trzeci album pt. NEOCOACHING. W skład zespołu wchodzą Paweł Ulita – gitara, wokal, Grzegorz Hermanowicz – bas i Maciej Firlej – perkusja.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

W przerwie między przygotowanymi atrakcjami odbyła się licytacja, podczas której oprócz tradycyjnych gadżetów WOŚP można było wylicytować m.in. gadżety Klubu Sportowego Proch Pionki, rękawice bokserskie podpisane przez Tomasza Adamka, płytę z autografem Popka, vouchery upominkowe, obrazy i wiele innych przedmiotów.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Finałowy koncert zagrał kultowy rockowy zespół MadRise. Jest to Warszawski band założony w 2017 roku przez basistę Tomka Zawadzkiego i perkusistę Jacka Kowalczyka. Po krótkim czasie dołączyli: gitarzysta Dawid Pięta i wokalista Zbigniew Łukomski. W tym składzie nagrał EPkę „S.A.A.A.D”, która ukazała się w kwietniu 2019 roku. Pod koniec 2020 roku Zbyszek opuścił zespół. Po długich poszukiwaniach jego miejsce zajął Paweł Świtkowski. W tym składzie MadRise nagrał 2 single: Pustka – 2021, Nowy świat – 2022, a obecnie jest w trakcie nagrywania płyty. Obecny skład zespołu: Paweł Świtkowski – wokal, Dawid Pięta – gitara, chórki, Tomek Zawadzki – bas. Robert Jacek Kowalczyk – perkusja.

Chociaż pogoda nie rozpieszczała pionkowianie nie zawiedli. Do tej pory Sztab WOŚP mieszczący się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach zebrał już 32 907,78 zł. A to jeszcze nie koniec zbiórki. Cały czas działa e-skarbonka Sztabu WOŚP #2509 Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Możecie wesprzeć tegoroczny WOŚP dowolną kwotą pod linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/fq8hfx?fbclid=IwAR12rIm662LTI8PGMlfpmbNyLCgLut5XXuya98SjGd455EP2W7hsdxfEeUo

Już teraz można śmiało powiedzieć, że tegoroczny finał WOŚP można uznać za niezwykle udany.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pionkach.