“Pocieniujmy Słowem VI” – warsztaty teatralne

30 wrześnie 2019 r. o godz. 10:00 odbyły się warsztaty teatralne „Pocieniujmy Słowem VI”. Jest to jedno z kilkunastu zadań Powiatu Radomskiego realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.
Uczestników warsztatów przywitał Pan Ryszard Dybiński – Dyrektor MOK, który przedstawił cel warsztatów teatralnych, tj. doskonalenie sztuki teatralnej i recytatorskiej, jak również popularyzację wartościowej literatury. Warsztaty poprowadziła Pani Zofia Rinas – doświadczony instruktor teatralny.
Uczestnicy warsztatów doskonalili umiejętności czystej oraz poprawnej wymowy, jak również właściwej modulacji i siły głosu. Uczniowie szkół zapoznali się z niełatwą sztukę pracy z tekstem i zachowaniem na scenie,
w tym celu ćwiczyli ruch sceniczny, dykcję oraz uczyli się interpretacji tekstów. Praca w grupie pozwoliła im na rozwijanie umiejętności pracy
w zespole. Finałem warsztatów teatralnych była prezentacja
grupowych etiud.
W warsztatach wzięło udział 34 uczestników ze szkół podstawowych w: Pionkach, Jedlni, Suskowoli, Jaroszkach, Garbatce – Letnisku oraz szkół ponadpodstawowych: Liceum Ogólnokształcącego w Pionkach,
Zespół Szkół im Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. Na koniec warsztatów uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.