SEKCJE MOK W ROKU 2019/2020

Miejski Ośrodek Kultury proponuje bogatą ofertę zajęć artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Dzieci, młodzież i dorośli mogę u nas rozwijać swoje talenty oraz pasje, nabywać nowe umiejętności, a przy tym spędzać czas w miłej, twórczej atmosferze.

MAŁA AKADEMIA PLASTYKI

Zajęcia plastyczne dla dzieci od 7 lat do 15 lat. Istotą zajęć jest indywidualna praca dziecka, które pod okiem instruktora stara się samodzielnie stosować różnorodne techniki plastyczne. Dzieci doskonalą umiejętności manualne
oraz wyobraźnię twórczą, rozwijają umiejętności kompozycji,
oraz zainteresowania i zdolności plastyczne.

Instruktor – Tomasz Wróblewski

SEKCJA HIP – HOP

Hip-hop to inspiracja, energia i styl życia. Na zajęciach wprowadzamy uczestników w techniki tańca – rozwijamy motorykę ciała, muzykalność, pamięć ruchową i choreografię. Nasze zajęcia to nie tylko hobby,
ale i możliwość wstąpienia do profesjonalnych grup tanecznych.

Instruktor – Aleksandra  Waluś

AKADEMIA MUZYKI

Aktywny maluszek – rytmika dla najmłodszych
Zajęcia skierowane do małych dzieci (3 – 4 lata). W zajęciach maluszki uczestniczą wspólnie z opiekunem. W zabawach ruchowych instruktor wykorzystuje grę na klawiszach, podkłady muzyczne, instrumenty perkusyjne i różne rekwizyty: piłeczki, woreczki, szarfy.

Akademia ruchu i zabawy – rytmika dla starszaków
Zajęcia i zabawy artystyczno-rytmiczne dla dzieci od 4 do 10 lat. Program zajęć obejmuje: zabawy rytmiczne, śpiew, grę na instrumentach perkusyjnych, relaksację.

Nauka gry na keyboardzie
Zajęcia dla dzieci (od 6 lat) i młodzieży. Uczestnicy zajęć poznają teorię muzyki (od podstaw np. nauka nut) i praktykę podczas gry na keyboardzie. Zajęcia indywidualne.

Zespół wokalno-instrumentalny
Zajęcia skierowane do osób, które chciałyby rozwijać swój talent wokalny i instrumentalny. Uczestnikami są dzieci i młodzież.

Instruktor – Janusz Głowacki

LATINO SOLO dla Pań

Zajęcia przeznaczone dla Pań, które pragną bawić się przy latynoskiej muzyce, panować nad ciałem, czerpać radość z tańca. W programie nauka podstaw salsy, bachaty, cha chy (kroki, ruch bioder i ramion), swingu
oraz krótkie choreografie. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą
się swobodnej ekspresji ruchów i nabiorą pewności siebie.

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

Na zajęciach z tańca towarzyskiego poznajemy kroki tańców latynoamerykanskich takich jak Samba,  Salsa Cha – cha,
jak i również tańców standardowych – Walc Angielski i Wiedeński,
Tango. Ponadto dorośli uczestnicy zajęć zagłębią się w technikę
i precyzję poznawanych tańców.

TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI

Zajęcia dla dzieci to połączenie ruchu i zabawy. Praca nad choreografiami
na występy i turnieje, ale nigdy nie brakuje czasu na kreatywne
taneczne gry i zabawy.

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

Zależy Ci, aby zabłysnąć na parkiecie? Chcesz poznać podstawy
tańców towarzyskich? Chcesz rozwijać umiejętności taneczne
wspólnie ze swoim partnerem?

Zapraszamy na zajęcia. Dobra zabawa, odprężenie i nowe umiejętności
– tyle można zyskać!

FORMACJA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

To taniec oparty na idei baletu, jazzu, disco dance, pozbawiony jednak
jego sztywnych zasad. Kładzie nacisk na ukazanie emocji poprzez ruch. Taniec współczesny kształtuje w tancerzach świadomość własnego ciała
oraz prawidłową postawę ciała. Nierozłącznym elementem zajęć są ćwiczenia oddechowe oraz rozciągające. Podczas zajęć wykorzystywana jest kreatywność i pomysłowość uczestnika zajęć oraz własna improwizacja.

Instruktor – Lidia Żuchowska

TANIEC BOOGIE WOOGIE – zajęcia dla początkujących

Zajęcia  tańca Boogie Woogie przeznaczone są dla dzieci od 7 lat.
Zajęcia doskonalą tancerzy w różnych formach jazzu tradycyjnego,
Boogie Woogie, Lindy Hop, Charleston, Swing Dance, Authentic Jazz.
Naszą taneczną brać łączy muzyka i taniec, które stały się naszym
sposobem na życie, sprawiły, że staliśmy się sobie bliscy.

Instruktor – Lidia Żuchowska

SZACHY

Zajęcia kierowane są do dzieci od 6 lat.
Sekcja ma na celu  kształcenie cech osobowości, charakteru,
jak i umiejętności poznawczych.
Kształtowania twórczej aktywności dzieci,
myślenia przyczynowo – skutkowego oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Ćwiczenie koncentracji, pamięci i uwagi, logicznego myślenia
i cierpliwości.
Szachy niewątpliwie zmuszają do myślenia, a fakt, że wygrana nad przeciwnikiem nie jest dziełem przypadku, tylko umiejętności jest bardzo budująca.
Instruktor – Jakub Skiba

Informacje i zapisy w biurze MOK ul. Radomska 1,