Drugi Dzień Pszczoły za nami

W niedzielę 4 sierpnia odbył się Drugi Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie, który został zorganizowany w celu zwrócenia uwagi na ważną rolę tych owadów oraz z potrzeby ożywienia i rozpropagowania Bartnego Kąta.
Główne obchody poprzedził rajd rowerowy “gwieździsty”. Uczestnicy rajdu rowerowego wyruszyły z miejscowości Pionki, Jedlnia oraz Kozienice.        Nie zabrakło również rajdu pieszego, który przybył do Bartnego Kąta.
O godz. 14:00 rozpoczęła się Msza Święta polowa, którą celebrował
ks. Janusz Smerda – Proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Mikołaja w Jedlni oraz ks. Mariusz Wincewicz – Proboszcz Parafii NMP Królowej Polski
w Pionkach. Kolejnym punktem uroczystości był koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
Ponadto na przybyłych  gości czekały takie atrakcje, jak: degustacja dań
z dziczyzny oraz ciasta, stoiska pełne pszczelich produktów, żywe ule, degustacje miodów, warsztaty tematyczne o pszczołach, zajęcia przyrodnicze o Puszczy Kozienickiej. Dla najmłodszych przygotowano malowanie twarzy, puszczanie kolorowych baniek oraz tworzenie obrazów na foli.
O oprawę muzyczną zadbał zespół Red’s Music.
Głównymi organizatorami tegorocznego wydarzenia byli Nadleśnictwo Kozienice, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach, Miasto Pionki i Gmina Pionki we współpracy z Kozienicki Park Krajobrazowy, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Centrum Aktywności Lokalnej
w Pionkach, Warsztaty Terapii Zajęciowej Pionki, Pionkowskie Towarzystwo Rowerowe, PTTK Kozienice, Parafia NMP Królowej Polski w Pionkach,
Parafia pw. św. Mikołaja w Jedlni, Parafia Świętego Krzyża w Kozienicach, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży ARKA.