Formatowanie 17

Wyraz Formatowanie pochodzi od Galerii Format Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Miało to być działanie, do którego zapraszani są artyści i twórcy, dla których Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach jest ważną, otwartą instytucją na sztukę i wszelkie działania artystyczne. W jej murach wielu artystów miało swój debiut artystyczny – plastycy, fotograficy, muzycy, literaci, filmowcy, tancerze. Cieszy fakt, że do dzisiaj w tych wystawach wzięło udział 129 osób.

Obecnie dzieła wystawiających możemy obejrzeć w Galerii Hall. Wystawa prezentuje różnorodne dzieła takie jak: tradycyjne malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę warsztatową
i komputerową, fotografię, rzeźbę i collage. Każdej wystawie od lat towarzyszy barwny katalog, który wspiera finansowo Starostwo Powiatowe w Radomiu.

W Formatowaniu 17 uświetniającym 60 lecie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach udział biorą przedstawiciele Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Radomskiego, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pionkach oraz lokalni twórcy.

Katarzyna Bielawska, Wojciech Błażewski, Roman Fido, Maciej Kamieński, Elżbieta Karaś, Wojciech Kuchta, Elżbieta Kurkowska, Andrzej Legierski, Marcin Maciejczyk, Anna Mirowska, Łucja Nędzi, Olga Nosal Błądek, Grażyna Pachocka, Piotr Pachocki, Mieczysław Piasek, Małgorzata Samowicz, Dariusz Stelmach, Iwona Warchoł, Artur Wąsowicz, Dorota Wieczorek, Maciej Wojciechowski, Michał Wójcicki, Tomasz Wróblewski.