Wystawa rzeźby Ryszarda Basaja

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza na wystawę rzeźby Ryszarda Basaja, która odbędzie się 15 września 2023 r. o godz. 18:00 w Galerii Hall przy ul. Radomskiej 1.

Ryszard Basaj ur. w 1957 r. w Garbatce – Letnisko. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Garbatce-Letnisku – kierunek stolarz, oraz Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie. Przepracował 42 lata jako toromistrz na Polskich Kolejach Państwowych. Przygodę z rzeźbą rozpoczął po 50 roku życia.Rzeźba w drewnie lipowym to jego pasja i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jego zainteresowania to wyroby z drewna, podróże oraz zwiedzanie muzeów i galerii. Swoje prace eksponował na plenerach rzeźbiarskich oraz na wystawach z okazji Dni Garbatki.